طراحی یك وب سایت برای مقابله با كرونا ویروس

طراحی یك وب سایت برای مقابله با كرونا ویروس

به گزارش بیست و یكم اخیرا برای مقابله با شیوع بیشتر ˮكرونا ویروسˮ، وب سایتی طراحی شده كه از راه ˮوب كمˮ مراقب كاربران است.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، هدف از طراحی این وب سایت پیشگیری از انتشار كرونا ویروس می باشد.
از آنجائیكه یكی از مهم ترین راه ها برای شیوع بیماری "كووید ۱۹" تماس دست با صورت است، این وب سایت جدید از راه مشاهده كاربران با یك "وب كم"(web cam) به كاربران كمك می نماید كه از تماس مداوم دستان خود با صورتشان جلوگیری نمایند.
هنگامی كه كاربری دست خویش را به صورتش زد، وب سایت با صدای بلندی كلمه "نه" را پخش می كند.
این سایت " DoNotTouchYourFace.com" (به صورت خود دست نزن) نامگذاری شده و به صورت خودكار در پیش زمینه صفحه كامپیوتر فعال می شود تا بدین سان كاربران كارهای روزمره خود با كامپیوتر را هم انجام دهند.
پیش از شروع عملكرد سایت، در ابتدا از كاربران اجازه دسترسی به وب كم خواسته می شود. سپس به مدت چند ثانیه موقعیت نشستن كاربر ضبط می شود و از وی خواسته می شود كه به روش های مختلف صورت خویش را لمس كند.
یك ابزار یادگیری ماشین در سایت قرار داده شده كه حركات خاصی كه كاربر می تواند صورت خویش را لمس كند را شناسایی می كند تا بعد از آن، صدای اخطار سایت پخش شود.
همزمان با پخش اخطار "نه"، یك اعلان پاپ آپ هم در صفحه نمایش پخش می شود كه محتوای آن "صورت خویش را لمس كردی" است.
گفته شده كه تابحال ۴هزار وب سایت در ارتباط با "كرونا ویروس" طراحی شده است.
استفاده از وب سایت " DoNotTouchYourFace.com" مجانی بوده و جهت استفاده از آن نیازی به وارد كردن اطلاعات شخصی كاربر نیست.1398/12/18
14:08:19
5.0 / 5
3905
تگهای طراحی یك وب سایت برای مقابله با كرونا ویروس: سایت , طراحی , كاربر , كامپیوتر
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیست و یکم