رقابت شركت های خصوصی جهت راه اندازی ایستگاه های جدید فضایی

رقابت شركت های خصوصی جهت راه اندازی ایستگاه های جدید فضایی

بیست و یکم: همزمان با فرسودگی فزاینده ایستگاه فضایی بین المللی، ناسا بودجه ای 400 میلیون دلاری را برای جلب همکاری شرکت های خصوصی برای ساخت چند ایستگاه فضایی جدید مختص کرده است.به گزارش بیست و یکم به نقل از اسلش گیر، شرکت های خصوصی وظیفه طراحی ایستگاه های فضایی بین المللی را بر عهده دارند. در عین حال مقرر است تعداد این ایستگاه ها از یک مورد فراتر رود و تعدادی از آنها در مدارهای پایین زمین مستقر خواهند شد.
بعد از طراحی این ایستگاه ها توسط شرکت های خصوصی، ناسا وظیفه بررسی و تأیید نقشه های نهایی طراحی را بر عهده خواهد گرفت. سپس ارزیابی های فنی دراین زمینه صورت می گیرد و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۵ برخی از این ایستگاه ها برای پرتاب به فضا آماده شوند.
از جمله شرکت هایی که برای همکاری با ناسا دراین زمینه اعلام آمادگی کرده اند، می توان به سیرانوادا و اکسیوم اسپیس اشاره نمود. ایستگاهی که اکسیوم به دنبال ساخت آنست، یک ایستگاه فضایی بین المللی تجاری است که یک ماژول ویژه برای اتصال آن به ایستگاه فضایی بین المللی فعلی نیز طراحی خواهد شد.
پیش از این پرتاب ماهواره های گوناگون به فضا توسط بخش خصوصی و ارسال راکت های فضایی چندبار مصرف به مدار زمین از طرف شرکت های خصوصی زمینه مشارکت مؤسسات غیردولتی در این صنعت گرانقیمت را ایجاد کرده بود. اسپیس ایکس بیشترین مشارکت را در این طرح ها داشته و ناسا امیدوار است همکاری با بخش خصوصی دراین زمینه منجر به صرفه جویی مالی و یافتن راه های خلاقانه برای انجام ماموریت های مختلف فضایی شود.


منبع:

1400/01/17
12:53:19
0.0 / 5
519
تگهای رقابت شركت های خصوصی جهت راه اندازی ایستگاه های جدید فضایی: شركت , صنعت , طراحی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بیست و یکم