در سال ۹۹ محقق شد؛

بیشترین صادرات دانش بنیانها به عراق

بیشترین صادرات دانش بنیانها به عراق

مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین الملل معاونت علمی اظهار داشت: در سال ۹۹ بیشترین صادرات دانش بنیان ها به عراق بوده و روسیه، افغانستان، سوریه و ترکیه سایر مقاصد صادراتی این شرکتها بوده است.روح الله استیری در مورد میزان صادرات شرکتهای دانش بنیان در سال ۹۹ به خبرنگار مهر اظهار داشت: آمار صادرات شرکتهای دانش بنیان در سالی که گذشت به علت بروز و ماندگاری پاندمی در نیمه اول سال شرایط خوبی نداشت. اما در نیمه دوم سال به نسبت توانست بخشی از روند و کاهشی خویش را ترمیم کند.
مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین الملل معاونت علمی و فناوری ضمن اشاره به آمار صادرات از نظر ریالی در سال ۹۹ اضافه کرد: آمار صادرات پارسال کمتر از ۷۰۰ میلیون دلار بوده که با عنایت به پاندمی کرونا نسبت به سال ۹۸ کاهش داشته است.
وی ضمن اشاره به حوزه های صادراتی در سال ۹۹ افزود: حوزه هایی که بیشترین متقاضی را برای صادرات داشته به ترتیب مواد شیمیایی، دارو، مواد پلیمری و ماشین آلات صنعتی بوده است و بیشترین صادرات در بخش مواد شیمیایی بود.
استیری اظهار داشت: بیشترین صادرات دانش بنیان به کشور عراق با مبلغ به میزان ۱۵۲ میلیون دلار بوده و روسیه، افغانستان، سوریه و ترکیه سایر مقاصد صادراتی شرکتهای دانش بنیان بوده اند.

1400/01/12
15:01:42
0.0 / 5
624
تگهای بیشترین صادرات دانش بنیانها به عراق: دانش بنیان , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیست و یکم