اخطار بیل گیتس در مورد بحرانی بدتر از كرونا

اخطار بیل گیتس در مورد بحرانی بدتر از كرونا

بیست و یکم اخطار بیل گیتس در مورد بحرانی بدتر از کرونا


به گزراش ایسنا و به نقل از فاکس بیزنس، "بیل گیتس" بنیان گذار مایکروسافت به دنبال بحران انرژی که این روزها گریبان گیر ایالت تگزاس در آمریکا شده است، به اطلاعاتی در این حوزه و مبحث انتشار کربن اشاره داشت.
وی که از ثروتمندترین افراد دنیا و در عین حال از بخشنده ترین آنها هم هست، اخطار داد که اگر جهان تا سال ۲۰۵۰ به عدم انتشار کربن نرسد، عواقب ناگواری در انتظارش خواهد بود.
"گیتس" در کتاب جدید خود به نام "چگونه از یک فاجعه آب و هوایی جلوگیری کنیم" می گوید ضروریست که دنیا برای پیشگیری از یک فاجعه طی ۳۰ سال آینده ۵۱ میلیارد تن انتشار فعلی کربن را به صفر برساند.
وی به "کریس والاس" مجری برنامه "فاکس نیوز یکشنبه" اظهار داشت که مهاجرتی که ما حاصل از جنگ داخلی سوریه شاهد آن بودیم، تا حدودی هم به شرایط اقلیمی مربوط بود. اما ما اگر تا سال ۲۰۵۰ انتشار کربن را به صفر نرسانیم، شاهد موج مهاجرتی جدیدی به میزان ۱۰ برابر بیشتر از مهاجرت سوری ها خواهیم بود، چونکه مناطق استوایی غیرقابل زندگی خواهد شد.
وی ادامه داد: ما در طول تابستان قادر به کشاورزی یا بیرون رفتن نخواهیم بود. آتش سوزی های بزرگ رخ خواهد داد و حتی کشاورزی در جنوب ایالات متحده به طرز قابل ملاحظه ای افت می کند.
گیتس در ادامه اظهار داشت که این رویداد، تلفات جانی به مراتب بیشتری نسبت به بدترین موج شیوع کرونا خواهد داشت.
وی اظهار داشت: بی ثباتی به صورت کلی پنج برابر مرگ و میر بیشتری نسبت به اوج بیماری همه گیر کووید-۱۹ به بار خواهد آورد که هر ساله هم افزایش خواهد یافت.
گیتس درباره هدف گذاری سال ۲۰۳۰ برای رسیدن به عدم انتشار کربن اظهار داشت: این [هدف] کاملاً غیر واقع بینانه است و حداقل ۳۰ سال طول می کشد تا به این مهم دست یابیم.
در حالیکه "گیتس" متهم است که برخلاف گفتگو در مورد ضرورت کاهش میزان انتشار گازهای گلخانه ای، خودش در یک خانه بزرگ زندگی می کند و با هواپیمای شخصی پرواز می کند که هر دو عامل انتشار کربن هستند، می گوید که سایر اقداماتش این ها را جبران می کند.
وی می گوید: من با خرید سوخت پاک هواپیما و تأمین بودجه برای جذب کربن و تأمین اعتبار پروژه های مسکن ارزانقیمت جهت استفاده از برق به جای گاز طبیعی، انتشار کربن توسط خویش را جبران می کنم. او همینطور تصریح کرد که این تلاش ها چقدر گران بوده است و اظهار داشت که این هزینه ها باید کاهش پیدا کند.
"گیتس" که یک کارآفرین متبحر است که ده ها هزار شغل بوجود آورده و به شکلی ایالات متحده را بعنوان رهبر فناوری در سرتاسر جهان معرفی کرده است، اظهار داشت که تغییر به سمت انرژی پاک، ضروریست و این امر باعث رشد قابل توجه موقعیت های شغلی برای مهندسان می شود.1399/12/04
13:50:44
0.0 / 5
862
تگهای اخطار بیل گیتس در مورد بحرانی بدتر از كرونا: فناوری , مهندس , هواپیما
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیست و یکم