تا ساعاتی دیگر نخستین پیاده روی فضایی سال ۲۰۲۱ صورت خواهد گرفت

تا ساعاتی دیگر نخستین پیاده روی فضایی سال ۲۰۲۱ صورت خواهد گرفت

امروز چهارشنبه ۲۷ ژانویه سال ۲۰۲۱ ساعت ۷ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۵: ۳۰ به وقت تهران) دو فضانورد ناسا برای نخستین بار در سال میلادی جاری در خارج از ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) پیاده روی فضایی انجام خواهند داد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از ارث اسکای، دو فضانورد ناسا به نامهای مایکل هاپکینز و ویکتور گلاور در حال آماده شدن برای انجام دو پیاده روی فضایی هستند که نخستین راهپیمایی آنها امروز و برای اتمام نصب یک پلت فرم علمی اروپایی و تکمیل کار طولانی مدت ارتقای باتری صورت خواهد گرفت. دومین پیاده روی فضایی که هم اکنون انجام آن برای یک فوریه برنامه ریزی شده است برای اتمام ماژول کلمبوس آژانس فضایی اروپا(ESA) و ارتقای دو بخش آن و آماده کردن خرپای سمت چپ ایستگاه فضایی برای ارتقای سیستم برق در آینده صورت خواهد گرفت. ناسا این عملیات را به صورت زنده پوشش خواهد داد و برنامه ناسا از ساعت ۵: ۳۰ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی(ساعت ۱۴ به وقت تهران) شروع می شود. اما پیاده روی فضایی حدود ۷ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۵: ۳۰ به وقت تهران) آغاز خواهد شد و حدود ۶ ساعت و نیم طول خواهد کشید.
"مایکل هاپکینز" و ویکتور گلاور" مهندسین پرواز ناسا هر دو پیاده روی فضایی که ۲۳۳ و ۲۳۴ امین پیاده روی فضایی است را انجام خواهند داد و طی آن به پشتیبانی، نگهداری و به روزرسانی ایستگاه فضایی خواهند پرداخت.
ناسا تمرکز پیاده روی فضایی را بر روی تکمیل جعبه آنتن برای پلت فرم بار علمی Bartolomeo در خارج از ماژول کلمبوس آژانس فضایی اروپا تعیین کرده است، اما این دو فضانورد علاوه بر این کار همینطور یک ترمینال(terminal) را هم پیکربندی خواهند کرد که این کار امکان ایجاد ارتباطی با پهنای باند بالا به ایستگاه های زمینی اروپا فراهم خواهد نمود. بعد از اتمام به روزرسانی ها در ماژول کلمبوس، هاپکینز و گلاور قلاب ثابت آویزان(grapple fixture bracket) را که در سمت چپ خرپا قرار دارد را برای آماده سازی سیستم برق در آینده، خواهند برداشت.
هاپکینز برای پیاده روی فضایی بعنوان فضانورد شماره یک تعیین شده و لباس فضایی او راه راه قرمز خواهد بود. گلاور هم دومین فضانورد است که یک لباس فضایی که راه راه نیست بر تن خواهد داشت. این سومین و چهارمین راهپیمایی فضایی هاپکینز و نخستین و دومین راهپیمایی فضایی گلاور خواهد بود.


در تصویر فوق هم فضانوردان ناسا ویکتور گلاور(سمت چپ) و مایکل هاپکینز روی لباس فضایی ایالات متحده که خارج از ایستگاه فضایی بین المللی خواهند پوشید کار می کنند.
منبع:

1399/11/09
12:53:29
0.0 / 5
819
تگهای تا ساعاتی دیگر نخستین پیاده روی فضایی سال ۲۰۲۱ صورت خواهد گرفت: باتری , سیستم , مهندس
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بیست و یکم