آیا ژاپن پیش از آغاز المپیك تابستانی برای پیشگیری از انتشار كرونا كاری خواهد كرد؟

آیا ژاپن پیش از آغاز المپیك تابستانی برای پیشگیری از انتشار كرونا كاری خواهد كرد؟

به گزارش بیست و یکم وزیر بهداشت ژاپن از ساخت نمونه اولیه دستگاه آزمایش اتوماتیک کووید-۱۹ اطلاع داد و اظهار داشت که این دستگاه رباتیک از بازوی خود برای گرفتن نمونه از بینی افراد استفاده می نماید و می تواند نتایج آزمایش را در حدود ۸۰ دقیقه عرضه نماید.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از ایت نیوز، دستگاه رباتیک مذکور توسط ابرشرکت "صنایع سنگین کاوازاکی" توسعه داده شده است. این شرکت اعلام نمود این ربات می تواند در کانتینرهای حمل و نقل قرار گیرد و توسط کامیون ها به مکان های مختلفی مانند استادیوم ها، پارک های موضوعی و سایر مکان ها منتقل و در آنجا قرار داده شوند.
"نوریهیسا تامورا"(Norihisa Tamura) وزیر بهداشت ژاپن در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: با نگاهی به روند جهانی آمار مبتلایان به کرونا، ما باید تعداد افرادی را که آزمایش می دهند و همینطور تقاضا برای آزمایش های پیشگیرانه را افزایش دهیم.
یوشی هیده سوگا نخست وزیر ژاپن و دولت او به علت کمبود آزمایش مورد نیاز برای کووید-۱۹ مورد انتقاد قرار گرفته بودند. دولت ژاپن تحت فشار است تا نشان دهد همه گیری را تحت کنترل دارد. این کشور کمتر از ۲۰۰ روز تا شروع بازی های المپیک تابستانی در توکیو که به علت شیوع کرونا قبلاً یک سال به تأخیر افتاده است وقت دارد و این در شرایطی است که هنوز واکسیناسیون آغاز نشده است.


تامورا گفت؛ استفاده از سیستم های آزمایش رباتیک امکان دارد به حفظ نیروی انسانی پزشکی و بهبود دقت کلی کمک نماید. آزمایش نمونه اولیه این دستگاه که روز سه شنبه انجام شد نشان داد که این سیستم از بازوهای رباتیک انسان محور برای جمع آوری نمونه از افراد و انجام آزمایشات واکنش زنجیره ای پلیمراز(PCR) استفاده می نماید.
این سیستم قابل جابجایی است و می تواند در کانتینرهای حمل و نقل قرار گیرد. علاوه بر آن می تواند در هر ۱۶ ساعت ۲۰۰۰ نمونه را پردازش کند.
از آغاز شیوع همه گیری کروناویروس، ژاپن آزمایشات کمتری که بر روی عفونت و ردیابی ویروس تمرکز دارد را نسبت به سایر کشورهای بزرگ جهان توسعه داده است.
طبق داده های دولت ژاپن این کشور روزانه حدود ۵۵ هزار آزمایش "واکنش زنجیره ای پلیمراز"( PCR) انجام می دهد که این میزان آزمایش کمتر از نیمی از جمعیت مبتلایان آن است. ژاپن با ۳۳۷ هزار مورد مبتلا به کرونا و ۴۵۹۸ مورد تلفات نسبت به دیگر کشورهای بزرگ جهان بهتر از پس این شرایط برآمده است اما با این وجود این کشور درگیر موج سوم ویروس می باشد و اثبات شده این موج گسترده تر و کشنده تر از موارد قبلی است و این مورد دولت را وادار به اعلام وضعیت اضطراری جدید در ماه جاری کرده است. سوگا گفته که دولت وی در نظر دارد تزریق نخستین واکسن کووید-۱۹ را که تأیید کرد از اواخر ماه فوریه آغاز کند و این در شرایطی است که این کشور در انجام این کار نسبت به دیگر کشورهای جهان عقب مانده است.1399/11/01
22:43:04
0.0 / 5
650
تگهای آیا ژاپن پیش از آغاز المپیك تابستانی برای پیشگیری از انتشار كرونا كاری خواهد كرد؟: آزمایش , بازی , دستگاه , ربات
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بیست و یکم