ستاری:

كارخانه های نوآوری شهرها را هوشمند می كنند

كارخانه های نوآوری شهرها را هوشمند می كنند

به گزارش بیست و یکم معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه لازم است برای توسعه کارخانه های نواوری بخش خصوصی ورود کنند، بیان کرد: کارخانه های نوآوری شهرها را هوشمند می کنند.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی و فناوری، سورنا ستاری با اعلان اینکه کارخانه های نوآوری یک ابتکار جدید در امتداد توسعه زیست بوم نوآوری هستند، اظهار داشت: فضاهای نوآوری با سرمایه گذاری و حمایت جدی که خصوصاً از طرف دولت انجام شده بطور شایان توجهی گسترش یافته است اما وجه بارز کارخانه های نوآوری در این است که به دست بخش خصوصی توسعه می یابند و فضاهای لازم را برای تبدیل نوآوری به کسب وکار فراهم می کنند.
ستاری ورود بخش خصوصی به سرمایه گذاری در حوزه نوآوری را گامی رو به جلو در توسعه پایدار دانست و اظهار داشت: کارخانه های آلاینده، مونتاژکار و سنتی امروز جای خودرا به نوآوری، طراحی و توسعه مرزهای فناوری داده اند. جای تبریک و قدردانی است که بخش خصوصی چنین فضای در خور توجهی را به رونق و گسترش زیست بوم نوآوری مختص کرده است.
رئیس بنیاد ملی نخبگان، از رسیدن فضای فعالیت جوانان به بیش از ۳۰ هزار متر مربع با اجرائی شدن کارخانه نوآوری سوم گفت و افزود: با ایجاد این کارخانه نوآوری، چند هزار جوان خلاق و دانش آموخته فضایی برای کار و بسط دادن ایده های نوآورانه خود پیدا می کنند و با کسب وکارهای خود ضمن ایجاد ارزش افزوده و اشتغال، به یاری حل مشکلی از جامعه می آیند.
کارخانه های نوآوری و شهر هوشمند
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از نزدیک شدن تهران به شهر هوشمند آگاهی داد و اضافه کرد: یکی از بخش های شهر هوشمند، ایجاد مراکز و بسترهایی است که جوانان بتوانند ایده هایشان را به شرکت تبدیل کنند. تحقق شهر هوشمند بیش از هر چیز، به یک زیست بوم نیاز دارد و پهنه های نوآوری این زیست بوم را کامل می کنند. کارخانه های نوآوری بخشی مهم و جدایی ناپذیر از این زیست بوم به شمار می روند که حالا با ایجاد این کارخانه ها، تهران باز هم به تحقق شهری هوشمند نزدیک شده است.


منبع:

1399/10/20
22:34:52
0.0 / 5
506
تگهای كارخانه های نوآوری شهرها را هوشمند می كنند: شركت , طراحی , فناوری
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بیست و یکم