معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی:

اختصاص یارانه 830 میلیارد تومانی به تجهیزات آزمایشگاهی

اختصاص یارانه 830 میلیارد تومانی به تجهیزات آزمایشگاهی

به گزارش بیست و یکم معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری اظهار داشت: تا کنون در حدود ۸۳۰ میلیارد تومان در چارچوب نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی به محصولات یارانه پرداخت شده است.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی و فناوری، پیمان صالحی امروز در نشست خبری مشترک «هشتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت» و بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار که در محل معاونت علمی و فناوری برگزار شد، اظهار داشت: در این دوره، «هشتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت» به صورت مشترک با بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار انجام می شود. این همکاری مشترک علاوه بر تاثیرات گسترده در توسعه پژوهش های فناورانه در سطح کشور با خود پیام هم افزایی به همراه دارد.
صالحی با اشاره به مقدمات برگزاری این نمایشگاه اضافه کرد: امسال قرار بود هشتمین نمایشگاه به صورت حضوری برگزار شود، اما باتوجه به مصوبات ستاد مقابله با کرونا این نمایشگاه به صورت مجازی و آنلاین برنامه ریزی شده است.
به گفته وی، در این هشت دوره برگزاری نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، شاهد تحولات زیادی بوده و به یک نوع رشد و بالندگی رسیده است. در دوره اول تمام یارانه های اختصاص یافته به محصولات ۵۰ درصد بود اما به مرور حمایت های اختصاص یافته به شکل هدفمندتری درآمدند و این مساله رشد محصولات فناورانه در این عرصه را به دنبال داشت. همینطور تلاش نموده ایم با ایجاد این نمایشگاه علاوه بر تقویت تولید داخلی، به ایجاد برندهای معتبری که توان رقابت در عرصه های بین المللی را هم دارند، کمک نماییم.
معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، افزود: تعداد شرکتهای ثبت نام کننده برای حضور در این رویداد به بیشتر از ۳۵۰ شرکت رسیده است. تا کنون در حدود ۸۳۰ میلیارد تومان هم در چارچوب این نمایشگاه یارانه به محصولات پرداخت شده است. البته در دوره قبل متوسط یارانه پرداختی به محصولات در حدود ۳۵ درصد بود. هدف ما در این رویداد هر ساله، یک تعامل برد برد میان دولت و بخش خصوصی است.
وی اظهار داشت: این نمایشگاه طبق روال سالهای قبل انجام می شود. البته در دوره قبل یک برنامه جدید هم به نمایشگاه افزوده شد و آن پشتیبانی از خرید مدارس، هنرستان ها و پژوهش سراهای دانش آموزی از این نمایشگاه است. امیدوار هستیم سال جاری هم شاهد خرید هر چه پرشورتر مدارس، هنرستان ها و مراکز علمی و آموزشی و پژوهش سراهای وابسته به این وزارت خانه در نمایشگاه باشیم.


منبع:

1399/09/24
23:53:53
5.0 / 5
570
تگهای اختصاص یارانه 830 میلیارد تومانی به تجهیزات آزمایشگاهی: آزمایش , آموزش , پژوهش , تولید
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بیست و یکم