الون ماسك:

تا 2026 به مریخ فضانورد می فرستم

تا 2026 به مریخ فضانورد می فرستم

الون ماسک مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس سوگند خورد که تا سال ۲۰۲۶ به مریخ فضانورد اعزام کند. وی حتی وعده داد که امکان دارد این کار را زودتر و تا سال ۲۰۲۴ انجام دهد.به گزارش بیست و یکم به نقل از پاپیولارمکانیکس، وعده الون ماسک در این حوزه در شرایطی مطرح می شود که ناسا اعلام نموده در خوشبینانه ترین حالت بتواند تا سال ۲۰۲۴ مجدداً به کره ماه فضانورد اعزام کند.
در عین حال در مورد نحوه اسکان انسان برای مدت زمان طولانی در مریخ و شیوه غلبه بر چالش های بهداشتی، امنیتی، فنی و غیره سفرهای طولانی فضایی ابهامات جدی وجود دارد.
اسپیس ایکس الان برای اجرای طرح های متنوع و جاه طلبانه فضایی در حال همکاری با ناسا است. یکی از این طرح ها، ساخت شاتلی است که به صورت مرتب بین ماه و کره زمین مسافرت کند. ناسا امیدوار است همکاری با یک شرکت فضایی خصوصی باعث تسهیل و افزایش سرعت تحقق برنامه های آن برای حضور طولانی مدت در فضا شود.
ماسک در گفتگویی آنلاین با نشریه آلمانی اکسل اشپرینگر در این مورد گفته است: تا دو سال دیگر سفینه ای بدون سرنشین به مریخ خواهیم فرستاد. بدین منظور از استارشیپ استفاده خواهد شد که فضاپیمایی ۵۰ متری است و بر روی موشک قدرتمند سوپرسوهو نصب می شود. استارشیپ و سوپرسوهو هر دو چند بار مصرف بوده و انتظار می رود طراحی آنها تا کمتر از یک سال دیگر تکمیل شود.


منبع:

1399/09/15
22:52:24
5.0 / 5
778
تگهای تا 2026 به مریخ فضانورد می فرستم: شركت , طراحی , فضاپیما , موشك
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بیست و یکم