توسط وزارت بهداشت؛

صلاحیت كیتهای سریع ایرانی یك هفته دیگر مشخص می شود

صلاحیت كیتهای سریع ایرانی یك هفته دیگر مشخص می شود

مدیر توسعه کسب و کار شرکت تولید کننده کیت در مورد آخرین وضعیت تولید کیتهای تشخیص سریع اظهار داشت: تا هفته دیگر ارزیابی کیتها توسط وزارت بهداشت انجام و نتیجه مشخص می شود.دکتر وحید یونسی در مورد تولید کیت های تشخیص سریع کووید ۱۹ بر مبنای آنتی ژن در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: هم اکنون امکان تولید این نوع کیت (کیتهای سریع) در کشور وجود دارد ازاین رو چندی قبل اعلام آمادگی برای تولید این نوع کیتها کردیم.
وی با اشاره به اینکه این کیت ها به سرعت نتیجه را نشان می دهند، اظهار داشت: این کیت های سریعRapid هنوز وارد فاز تولید نشده و در حال ارزیابی از جانب وزارت بهداشت است که نهایتا تا یک هفته دیگر نتیجه ارزیابی ها از جانب این وزارتخانه اعلام می شود.
به گفته وی، به احتمال نود درصد صلاحیت تولید این کیت تا یک هفته دیگر مشخص خواهد شد که اگر صلاحیت داشت برای تولید انبوه آن اقدام نماییم.
مدیر توسعه کسب و کار این شرکت با اشاره به اینکه این تست ها در کشور قابل استفاده هستند، تصریح کرد: این تست های سریع، استفاده شخصی ندارند و عمدتاً در مراکز بهداشتی، خانه بهداشت و بیمارستانها می توان از این تست ها بهره برد.
وی افزود: کاربر شخصی به هیچ عنوان نمی تواند از تست های تشخیص سریع استفاده نماید و حتما باید در مراکز مرتبط از آنها استفاده گردد.
یونسی ضمن اشاره به کیتهایی که حالا مورد استفاده قرار می گیرند، اظهار داشت: هم اکنون علاوه بر این شرکت، دو شرکت دیگر در زمینه تولید کیتها فعالیت می نمایند و طبق آخرین آمار ۸۰ درصد تولید کیتها در کشور صورت می گیرد.
وی با تکیه بر اینکه امکان تأمین این کیتها در کشور توسط این شرکت وجود دارد، بیان نمود: همینطور ذخایر استراتژیک کشور از این کیتها خوب است.

1399/09/14
20:39:27
5.0 / 5
912
تگهای صلاحیت كیتهای سریع ایرانی یك هفته دیگر مشخص می شود: تولید , شركت , كاربر , كسب و كار
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم