زنجیر جدید موتور سیكلت بی ام و هیچ گاه به روانكاری یا تنظیم نیاز ندارد

زنجیر جدید موتور سیكلت بی ام و هیچ گاه به روانكاری یا تنظیم نیاز ندارد

بیست و یكم: شركت بی ام و با معرفی یك زنجیر جدید برای موتورسیكلت ها موسوم به ˮM Enduranceˮ ادعا می كند كه با بهره بردن از روكش الماس صنعتی نیاز به روغن كاری و تنظیم زنجیر كاملا از بین رفته است.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، موتورسیکلت ها طی دهه های اخیر پیشرفت های زیادی داشته اند، اما هنوز در یک چیز مشترک هستند و آن، زنجیری است که چرخ عقب موتور سیکلت را به حرکت درمی آورد. زنجیرها هنوز هم به تمیز کردن و روانکاری گاه به گاه احتیاج دارند و بعد از مدتی گرفتار فرسودگی و کشیدگی می شوند.
اگر رسیدگی مستمر برای این زنجیرها انجام نشود، در نهایت زنجیری خواهید داشت که از چرخ دنده درمی آید و دور آن می پیچد و به یک مسئله ایمنی تبدیل می شود.
حالا شرکت بی ام و ادعا کرده است که با معرفی "زنجیر بدون نیاز به تعمیر و نگهداری" دیگر هیچ نیازی به روانکاری و تنظیم زنجیر موتورسیکلت نیست.

زنجیر ابداعی بی ام و موسوم به "M Endurance" برای سختی و مقاومت بیش از اندازه از روکش الماس صنعتی روی غلطک های زنجیر بهره می برد.

شرکت بی ام و می گوید: این زنجیر از جا در نمی آید و به شدت ضریب اصطکاک پایینی با دندانه های چرخ دنده دارد و همیشه متصل باقی می ماند.
از آنجائیکه این زنجیر به هیچ روان کننده چسبنده ای احتیاج ندارد، هیچ سنگ ریزه ای از کف جاده به آن نمی چسبد.هم اکنون شرکت بی ام و این زنجیر را برای موتورهای "S1000RR" و "S1000XR" محصول خود در دسترس قرار داده است و اعلام نموده که مدلهای بیشتری برای تعبیه این زنجیر آماده می شوند. البته هنوز هیچ صحبتی در مورد مناسب بودن این زنجیر برای موتورسیکلت هایی که محصول بی ام و نیستند، وجود ندارد.

همین طور هیچ اظهار نظر رسمی در مورد قیمت آن نشده است، اما پایگاه "Motorcycles.News" قیمت آنرا 340 دلار فقط برای زنجیر و 507 دلار برای مجموعه زنجیر، چرخ دنده و قطعات کوچک همراه آن گزارش کرده است.

منبع:

1399/06/12
08:15:49
5.0 / 5
1538
تگهای زنجیر جدید موتور سیكلت بی ام و هیچ گاه به روانكاری یا تنظیم نیاز ندارد: ابداع , شركت , صنعت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم