۳ صندوق سرمایه گذاری با ارزش ۵۹۰ میلیارد وارد فرابورس می شوند

۳ صندوق سرمایه گذاری با ارزش ۵۹۰ میلیارد وارد فرابورس می شوند

بیست و یكم: دو صندوق ‏سرمایه گذاری جسورانه و یك صندوق سرمایه گذاری خصوصی با سرمایه 590 میلیارد تومان ‏به زودی فعالیت خودرا در بازار سرمایه آغاز می كنند.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی و فناوری، صندوق های سرمایه گذاری جسورانه بعنوان یکی از ابزارهای نوین سرمایه گذاری با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نهادهای مسئول بازار سرمایه برای سرمایه گذاری عموم مردم در طرح های فناورانه و دانش بنیان طراحی و اجرا شده است.
دو صندوق جسورانه ۵۰ و ۲۴۰ میلیارد تومان سرمایه دارند و تمرکز سرمایه گذاری این ‏صندوق ها در حوزه هایی مانند رسانه و سرگرمی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، بایو و نانو، پزشکی ‏و سلامت و فناوری های دشوار است.
صندوق خصوصی دیگری نیز ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه دارد و حوزه ­های سرمایه­ گذاری آن صنایع غذایی، معدن و صنایع تبدیلی، ‏ICT‏ و گردشگری خواهد بود.
این صندوق ها، سرمایه اشخاصی که به دنبال سرمایه­ گذاری در کسب و کارهای نوپا (استارت اپ ها) و کسب و کارهای کوچک و متوسط هستند و پتانسیل رشد بالایی دارند را مدیریت می کنند. این نوع از صندوق ها، سرمایه گذاری هایی با بازده و ریسک بالا محسوب می شوند.
ضمانتی برای سودآوری این صندوق ها وجود ندارد و سرمایه گذاران باید قبل از خرید واحدهای سرمایه گذاری، با امضای «اقرارنامه و بیانیه پذیرش ریسک پذیره نویسی یا معامله واحدهای سرمایه گذاری صندوق جسورانه و خصوصی» نزد کارگزاری های عضو فرابورس ایران اعلام کنند که با اطلاع دقیق و آگاهی کافی نسبت به پذیره نویسی یا معامله واحدهای سرمایه گذاری صندوق مورد نظر اقدام می‎کنند.
صندوق های سرمایه گذاری خصوصی (PE) نیز ابزار مناسبی برای بازسازی، توسعه ‏و ارتقای کارهای شرکت ها هستند که با جمع آوری منابع مالی و تخصیص عمده آن به سرمایه گذاری در سهام و سهم الشرکه شرکت ها با موضوع کارهای از قبل تعیین شده به ویژه شرکتهای با فناوری بالا، با هدف کسب و حفظ کنترل شرکت و هدایت سیاست های مالی و عملیاتی آن بمنظور تحقق اهداف مورد نظر و سپس خروج از شرکت سرمایه پذیر صورت می گیرد.


منبع:

1399/04/15
17:20:02
5.0 / 5
2264
تگهای ۳ صندوق سرمایه گذاری با ارزش ۵۹۰ میلیارد وارد فرابورس می شوند: دانش بنیان , شركت , طراحی , فناوری
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیست و یکم