مدیركل دفتر توسعه زیرساخت های زیست بوم نوآوری:

ظرفیت ۱۵ همتی اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه در خدمت حل مسائل کشور

ظرفیت ۱۵ همتی اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه در خدمت حل مسائل کشور

به گزارش بیست و یکم، مدیرکل دفتر توسعه زیرساخت های زیست بوم نوآوری معاونت علمی از ظرفیت ۱۵ هزار میلیارد تومانی اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه جهت کمک به حل مسائل اساسی کشور امسال اطلاع داد.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، محمدجواد صدری مهر در گردهمایی مدیران مراکز نوآوری که در محل کارخانه هوشمندسازی و نوآوری امیدبوم (امیدینو) برگزار شد، «مراکز نوآوری» را مراکزی مساله محور خواند و اظهار نمود: در مراکز نوآوری، مسائل اساسی کشور تعریف می شود و به سمت حل مساله حرکت می نماییم.
وی ضمن اشاره به این که در اکوسیستم نیازمند یک ارتباط منطقی هستیم؛ اضافه کرد: شبکه سازی و هم افزایی میان مراکز نوآوری و تقسیم صحیح و اصولی مسائل اساسی کشور میان آنها و اشتراک گذاری با یکدیگر یک لزوم تلقی می شود که عدم شناخت این لزوم در کشور احساس می شد.
مدیرکل دفتر توسعه زیرساخت های زیست بوم نوآوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری ضمن اشاره به لزوم توسعه مراکز نوآوری در استان ها، اظهار داشت: استان ها هم باید برپایه ظرفیت ها خود اقدام به ایجاد مراکز نوآوری کنند. مثلاً استان هایی مانند کرمان و یزد که مسائل معدنی زیادی دارند، باید دارای مراکز نوآوری معدنی باشند تا بتوانند به سؤالات صنایع معدنی استان خود پاسخگو باشند.
به گفته او، با توجه به این که سال جاری ظرفیت تخصیص اعتبار مالیاتی به تحقیق و پژوهش برای حل مسائل اساسی کشور داریم، مراکز نوآوری کشور با شبکه سازی نقش جدی تری را بازی خواهند کرد.
او همینطور از ظرفیت ۱۵ همتی اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه جهت حل مسائل اساسی کشور برای سالجاری اطلاع داد.
صدری مهر افزود: طی دو روز برگزاری این گردهمایی که روز دوم آن فردا در محل معاونت علمی ریاست جمهوری خواهد بود، مسائل ایجاد این مراکز را مورد بررسی قرار می دهیم تا به مدل مناسب این مراکز در کشور برسیم.
مدیرکل دفتر توسعه زیرساخت های زیست بوم نوآوری معاونت علمی در انتها اظهار امیدواری کرد که طی این گردهمایی، هسته اولیه شبکه مراکز نوآوری شکل بگیرد.


منبع:

1403/02/04
12:21:56
0.0 / 5
376
تگهای ظرفیت ۱۵ همتی اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه در خدمت حل مسائل کشور: بازی , پژوهش , دانش بنیان , سیستم
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم