اسپیس ایكس، شصت ماهواره دیگر را به فضا پرتاب كرد

اسپیس ایكس، شصت ماهواره دیگر را به فضا پرتاب كرد

به گزارش بیست و یكم شركت ˮاسپیس ایكسˮ، 60 ماهواره دیگر از مجموعه ماهواره های ˮاستارلینكˮ را به فضا پرتاب كرد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از تک کرانچ، شرکت "اسپیس ایکس" (SpaceX)، پرتاب جدیدی با موشک "فالکون9" (Falcon 9) انجام داد. پرتاب این موشک که حامل 60 ماهواره دیگر از مجموعه ماهواره های "استارلینک" (Starlink) است، از همان پایگاه پرتابی صورت گرفت که مأموریت "دمو-2" (Demo-2) از آنجا انجام شد و فضانوردان ناسا سوار بر کپسول "دراگون" (Dragon) به "ایستگاه فضایی بین المللی" (ISS) عازم شدند.


اسپیس ایکس در ابتدا قصد داشت 60 ماهواره جدید استارلینک را روز یکشنبه 17 مه به فضا پرتاب کند اما این پرتاب به تعویق افتاد و به پس از مأموریت دمو-2 موکول شد.
این پرتاب جدید، هیچ مسافری با خود به همراه ندارد اما ماهواره های اینترنتی استارلینک را حمل می کند. این ماهواره ها در مدار پایین زمین به دیگر ماهواره های استارلینک خواهند پیوست تا بخشی از یک شبکه ماهواره های اینترنتی را شکل دهند که امکان اتصال اینترنتی قابل اطمینان را به خصوص در مناطقی که امکان اتصال اینترنتی در آنها فراهم نیست یا ضعیف است، فراهم می آورد.
این پرتاب، آزمایش یک سیستم جدید را هم شامل می شود که اسپیس ایکس آنرا برای مرتفع ساختن مشکل دید در شب ماهواره های خود فراهم نموده است.1399/03/16
12:42:01
5.0 / 5
2476
تگهای اسپیس ایكس، شصت ماهواره دیگر را به فضا پرتاب كرد: آزمایش , اینترنت , شركت , موشك
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم