خودرو های خودران تسلا چراغ های راهنمایی و تابلوهای ایست را تشخیص می دهند

خودرو های خودران تسلا چراغ های راهنمایی و تابلوهای ایست را تشخیص می دهند

به گزارش بیست و یكم شركت خودروسازی تسلا موتورز اعلام نمود سیستم ناوبری خودكار خودرو های خودران تسلا از این پس قادر به تشخیص چراغ های راهنمایی و تابلوهای ایست خواهد بود.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، تسلا مدت مدیدی است که در حال توسعه سیستم ناوبری خودکار(Autopilot navigation) خودرو های خود برای تشخیص چراغ های راهنمایی و تابلوهای ایست است و الان این خصوصیت بالاخره جهت استفاده عموم آماده شده است.
بنا بر اعلام پایگاه "Electrek"، این خودروساز بعنوان بخشی از به روزرسانی نرم افزاری خود، یک خصوصیت تشخیص چراغ های راهنمایی و تابلوهای ایست را برای فناوری ناوبری خودکار خود عرضه نموده است. این ویژگی، نخستین بار برای آزمایش بتا در ماه مارس در دسترس اولیه کاربران قرار می گیرد، اما حالا راه خویش را برای عرضه به یک ناوگان وسیع تر در ایالات متحده هموار می کند.
در یادداشت انتشار این به روزرسانی آمده است که این خصوصیت که هنوز در حالت نسخه آزمایشی یا "بتا" است، به خودرو های تسلا این امکان را می دهد که چراغ های راهنمایی را حتی در هنگام خاموش بودن تشخیص دهند و به صورت خودکار در چهارراه ها و تقاطع ها سرعت خویش را کاهش دهند. همینطور وقتی خودرو قصد کاهش سرعت دارد، رانندگان اخطار دریافت می کنند و خودرو پشت خط قرمز نشان داده شده روی نمایشگر خودرو متوقف می شود. سپس رانندگان باید تایید کنند تا اطمینان حاصل شود که گذر از تقاطع، بی خطر است.
در حالی که این توانایی در ایالات متحده در دسترس قرار گرفته است، تسلا باید آنرا برای چراغ ها و تابلوهای جاده ای در سایر کشورها تنظیم کند. صاحبان خودرو های تسلا در خارج از ایالات متحده باید کمی بیشتر منتظر بمانند تا این خصوصیت در کشور آنها ارائه شود.1399/02/07
13:14:31
5.0 / 5
2608
تگهای خودرو های خودران تسلا چراغ های راهنمایی و تابلوهای ایست را تشخیص می دهند: آزمایش , شركت , فناوری , كاربر
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بیست و یکم