با این ماسك ها اكسیژن بیشتری دریافت می كنید

با این ماسك ها اكسیژن بیشتری دریافت می كنید

به گزارش بیست و یكم مهندسان دانشگاه استنفورد تغییراتی بر روی ماسك تنفسی N۹۵ اعمال كرده اند و الان با طراحی مجدد آنها افراد می توانند هنگام استفاده از این ماسك ها اكسیژن بیشتری دریافت نمایند.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا، این ماسك به كادر پزشكی كمك می كند تا اكسیژن بیشتری تنفس كنند و از عوارض جانبی كمبود اكسیژن هم جلوگیری می شود. استفاده از ماسك های تنفسی در حین شیوع بیماری كووید-۱۹ به بحث داغی در سرتاسر جهان تبدیل گشته بودند.
حالا مهندسان دانشگاه استنفورد ایالات متحده راهی برای بهبود بهترین نسخه ماسك موجود پیدا كرده اند و در مطالعه اخیرشان این ماسك ها را بگونه ای باردیگر طراحی نموده اند كه كاربران هنگام استفاده از آن می توانند راحت تر تنفس كنند، چونكه با ماسك ها كاربران می توانند اكسیژن بیشتری دریافت نمایند و این در شرایطی است كه هنگام استفاده از ماسك های N۹۵ معمولی تنفس كمی مشكل است، چونكه اكسیژن را نمی توان راحت دریافت كرد.
"جان ژو" (John Xu) از دانشگاه استنفورد و مهندس مكانیك علاوه بر كار این روزهای خود كه مطالعه جهت بررسی ساختن سلول های سوخت برای وسایل نقلیه نسل آینده است و اینكه چگونه فرآیندهای الكتروشیمیایی می توانند در هنگام شیوع كرونا موثر باشند، موفق به طراحی مجدد این ماسك ها شده است.
استفاده از ماسك های N۹۵ فعلی از آنجائیكه كمی تنفس را برای فرد سخت تر می كند، سبب علائمی مانند سرگیجه و سردرد می شود. اگر افراد به مدت طولانی هم از این ماسك ها استفاده كنند، ریه های آنها امكان دارد صدمه ببیند. استفاده از این ماسك ها برای بیماران مبتلا به بیماری های تنفسی می تواند خطرناك باشد؛ ازاین رو هدف آنها طراحی مجدد این ماسك ها بگونه ای بود كه تنفس در آن برای افراد راحت تر باشد و اكسیژن بیشتری دریافت نمایند. هدف آنها ایجاد ماسكی بود كه از فرآیندهای الكتروشیمیایی برای غنی سازی اكسیژن موجود در هوای محیط استفاده می نماید.1399/01/29
20:36:29
5.0 / 5
3199
تگهای با این ماسك ها اكسیژن بیشتری دریافت می كنید: دانشگاه , طراحی , كاربر , مهندس
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم