جمع آوری نمونه های آزمایش كووید-19 با خودرو های خودران

جمع آوری نمونه های آزمایش كووید-19 با خودرو های خودران

بیست و یكم: كلینیك مشهور مایو در فلوریدای آمریكا برای جمع آوری و حمل و نقل نمونه های آزمایش كروناویروس اصطلاحا از شاتل های خودران استفاده می نماید.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، ایالات متحده مانند بسیاری دیگر از كشورهای از جهان، اهتمام در به حداقل رساندن برقراری ارتباط بین شهروندان خود دارد، برای اینكه با گسترش ارتباط فیزیكی میان افراد، شیوع كروناویروس جدید غیر قابل مهار خواهد شد.

پروژه جدیدی كه در كلینیك مایو (Mayo) اتفاق می افتد، در حال بررسی این مسئله و اجرا كردن آن در آزمایش های پزشكی است. بر همین راستا، در آنچه برای نخستین بار در این كشور صورت می گیرد، از شاتل های خودران برای جابجایی نمونه های تست كووید-۱۹ به آزمایشگاه برای تجزیه و تحلیل استفاده می شود تا این فرایند، بدون حضور انسان و احتمال انتقال ویروس به وی صورت گیرد.

كلینیك مایو برای انجام این پروژه با اداره حمل و نقل "جكسون ویل" و استارتاپ های خودران موسوم به "بیپ" و "نایوا" همكاری كرده است.

بدین ترتیب از تاریخ ۳۰ مارس، چهار شاتل خودران آغاز به سرویس دهی در راه بین محل آزمایش و آزمایشگاه در فلوریدا كرده اند.

بعد از اتمام آزمایش و نمونه گیری، كاركنان نمونه ها را درون یك ظرف امن قرار می دهند و آنها را در شاتل خودران می گذارند تا ادامه مسیر انتقال نمونه، عاری از حضور انسان باشد.

در صورتیكه هیچ راننده انسانی در شاتل حضور ندارد، اما با یك خودروی دیگر كه در فاصله ایمن، پشت آن حركت می كند، همراهی می شود. این شاتل ها همین طور از یك مركز فرمان مركزی كنترل می شوند تا اطمینان حاصل شود كه امور به شكل روان اجرا می شوند.

به این ترتیب، احیانا این روش كارآمدتر از حمل و نقل نمونه ها به وسیله انسان است و در زمانی كه بعنوان مثال همه از رستوران ها انتظار تحویل بدون تماس انسان را دارند و فاصله گذاری اجتماعی باید رعایت شود، این كار می تواند به شكستن زنجیره انتقال این ویروس كمك نماید و نمونه دیگری از چگونگی امكان حفظ ایمنی انسان ها را به نمایش می گذارد.

"كنت تیلن"، رئیس كلینیك مایو در فلوریدا می گوید: استفاده از هوش مصنوعی ما را قادر می كند تا با استفاده از فناوری خودران، از پرسنل خود در مقابل قرار گرفتن در معرض این ویروس مسری محافظت نماییم و زمان كاركنان را كه می تواند برای درمان مستقیم و مراقبت از بیماران اختصاص پیدا كند، آزاد نماییم. ما از شركت های "JTA"، "بیپ" و "نایوا" به خاطر مشاركت آنها در این اوقات دشوار تشكر می نماییم.

منبع:

1399/01/19
12:40:00
5.0 / 5
3357
تگهای جمع آوری نمونه های آزمایش كووید-19 با خودرو های خودران: آزمایش , استارتاپ , شركت , فناوری
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیست و یکم