سوزاندن دكل های مخابراتی در انگلیس به تصور نقش داشتن در شیوع كروناویروس!

سوزاندن دكل های مخابراتی در انگلیس به تصور نقش داشتن در شیوع كروناویروس!

به گزارش بیست و یكم بعضی از منتقدان توسعه شبكه 5G كه فكر می كنند توسعه این شبكه منجر به شیوع بیماری كووید-19 شده است، مبادرت به آتش زدن دكل های مخابراتی می كنند.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، تئوری های توطئه در همه جا وجود دارند و اغلب آنها دیدگاه هایی بی ضرر هستند. اما هرازگاهی بعضی از نظریه های توطئه چنان قوت می گیرند كه سبب خسارت واقعی می شوند.
به گزارش گاردین، هم اكنون چنین موردی در انگلستان به وجود آمده است و افرادی در حال به آتش كشیدن دكل های تلفن همراه و حتی توهین و بدرفتاری با مهندسان پهنای باند هستند، چون كه معتقدند شیوع كروناویروس امكان دارد با توسعه شبكه 5G ارتباط داشته باشد.
یكی از نخستین دكل های مخابراتی كه این هفته طعمه حریق شد، در بیرمنگام بود. اپراتور شبكه معروف به "EE" به گاردین اظهار داشت كه احتمالاً این آتش سوزی عمدی بوده است.
این اپراتور اظهار داشت: صدمه و قطع عمدی ارتباطات موبایل در زمانی كه مردم بیشتر از هر زمان دیگری به آن احتیاج دارند تا با یكدیگر در ارتباط باشند، كاری تاسف آور، مضر و خطرناك می باشد. ما تلاش خواهیم كرد تا هرچه زودتر آنها را احیا نماییم، اما خسارات ناشی از این آتش سوزی ها قابل توجه است.
در همین حال، بی بی سی گزارش داد كه در لیورپول و ملینگ در بندر مرسی ساید، آتش سوزی های بیشتری رخ داده است. از برخی از این آتش سوزی ها هم توسط معترضین ضد 5G فیلمبرداری شده و در فیس بوك و یوتیوب به اشتراك گذاشته شده است.
یوتیوب در همین راستا و به منظور عدم تبلیغ و ترویج این كار و حفظ تجهیزات مخابراتی و ارتباطی اعلام نمود كه تمامی ویدیوهای مربوط به این مورد را از پلتفرم خود حذف خواهد نمود.
معترضان حتی تا آنجا پیش رفته اند كه از مهندسان مخابرات پرخاش و بدرفتاری می كنند. حتی بعضی از این مهندسان از این افراد در فیس بوك خواسته اند كه این كار خود دست بكشند، چون كه آنها در توسعه شبكه های تلفن همراه دست ندارند.
از طرفی وزارت دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش بریتانیا یك پست در توییتر منتشر نمود كه می گوید: هیچ مدرك معتبری در خصوص ارتباط بین كووید-19 و شبكه 5G وجود ندارد. با این وجود، به نظر می آید این امر تاثیر كمی بر معترضان خواهد گذاشت.
منبع:

1399/01/18
23:19:44
5.0 / 5
3219
تگهای سوزاندن دكل های مخابراتی در انگلیس به تصور نقش داشتن در شیوع كروناویروس!: دیجیتال , مخابرات , مهندس
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم