در ناحیه نوآوری پردیس؛

گردهمایی بزرگ استارت آپ ها و دانش بنیان ها در اینوتکس ۲۰۲۳

گردهمایی بزرگ استارت آپ ها و دانش بنیان ها در اینوتکس ۲۰۲۳

به گزارش بیست و یکم، دوازدهمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ با گردهمایی ۴۵۰ استارت آپ و شرکت دانش بنیان در محل ناحیه نوآوری پردیس برگزار می گردد.به گزارش بیست و یکم به نقل از مهر، سجاد عباسی فشمی، دبیر دوازدهمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس امروز در نشستی خبری که در معاونت علمی برگزار شد، اظهار داشت: اینوتکس ۲۰۲۳ از نوزدهم تا ۲۲ اردیبهشت ماه در پارک فناوری پردیس برگزار می گردد.
وی با اشاره به اینکه ثبت نام استارت آپ ها و شرکتهای دانش بنیان از امروز برای حضور در اینوتکس شروع شد و تا ۲۰ فروردین ماه ادامه دارد، اظهار داشت: اگر متقاضیان تا ۳۰ بهمن ماه ثبت نام کنند، می توانند از ۳۰ درصد تخفیف ثبت نام برخوردار شوند.
عباسی فشمی اضافه کرد: طبق رایزنی هایی که با صندوق نوآوری و شکوفایی داشتیم مقرر است به شرکتهای دانش بنیان تا ۷۰درصد تخفیف برای حضور در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳ تعلق گیرد.
اختصاص بخش سخنرانی بانوان کارآفرین در اینوتکس ۲۰۲۳
وی با تکیه بر این که بخش های مختلفی در نمایشگاه سال جاری برگزار می شود، اظهار داشت: یکی از بخش های نمایشگاه اینوتکس «بانوان پیشگام» است. در این بخش یک فضایی فراهم شده تا بانوان کارآفرین با برگزاری گعده هایی حول محور فعالیت هایشان سخنرانی کنند. در این بخش جزئیات و چالش های کارآفرینی از دیدگاه بانوان مطرح می شود.
دبیر دوازدهمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس افزود: مخاطبان این بخش تنها خانم ها نیستند و آقایان هم می توانند در قسمت بانوان پیشگام حضور یابند.
عباسی فشمی ضمن اشاره به بخش دیگر رویداد اینوتکس اظهار داشت: بخش سیکاف مختص فعالان کسب و کاری است که می توانند با خانواده در این بخش حضور یابند؛ طی سالهای گذشته سیکاف با استقبال خانواده ها مواجه گردید.
به گفته وی در رویداد سیکاف کارگاه های استعدادیابی و تفکر خلاق برگزار می گردد.
وی با اشاره به اینکه یکی از بخش های نمایشگاه اینوتکس در ارتباط با موضوعات عمومی کسب و کار است، اظهار داشت: در استیج دیگر اینوتکس ۲۰۲۳ آینده برخی فناوری ها مورد بحث و بررسی کارشناسان قرار می گیرد. بعنوان مثال هوش مصنوعی یکی از موضوعات مهم نمایشگاه در سال ۱۴۰۲ خواهد بود.
به گفته وی، همینطور در استیج فرون حکمرانی فضایی برای فعالان بخش خصوصی فراهم می آید تا بتوانند حول محور فناوری بحث و بررسی نمایند. در این بخش به دغدغه های استارت آپ ها، اینترنت آنها، مشکلات و موانع پیشرفت آنها مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: با عنایت به این که در دوره کرونا خیلی از استارت آپ ها از قطعی اینترنت متضرر شدند می خواهیم در استیج حکمرانی به این مورد بپردازیم. بناداریم در این بخش از مسؤلان حوزه دعوت نماییم تا از نزدیک با مشکلات استارت آپ ها آشنا گردند و دغدغه های آنها را بشنوند به این واسطه ارتباط برقرار خواهد شد تا معضلات این بخش مرتفع شود.
دبیر دوازدهمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس با اشاره به اینکه اینوتکس پیچ یک رقابت استارت آپی است که قبل از نمایشگاه اینوتکس در استانهای مختلف برگزار می شود، اظهار داشت: اصفهان، هرمزگان، خراسان رضوی، اردبیل و تهران همچون استان هایی هستند که اینوتکس پیچ از هفته آینده در آنها برگزار می گردد و به این واسطه استارت آپ ها به رقابت می پردازند.
وی اضافه کرد: استارت آپ های برگزیده در اینوتکس اصلی رقابت می کنند و به آنها جوایزی اعطا می شود.
عباسی فشمی با تکیه بر این که ۴۵۰ استارت آپ و شرکت دانش بنیان امکان حضور در اینوتکس ۲۰۲۳ را دارند، اظهار داشت: پارسال در قسمت ریورز پیچ شش قرارداد و ۷ تفاهمنامه به ارزش ۳۶۰ میلیاردریال منعقد گردید.
وی افزود: در قسمت تأمین مالی جمعی ۴۵ میلیاردریال و جذب سرمایه ۱۵ میلیاردریالی از دستاوردهای اینوتکس ۲۰۲۲ بوده است.

1401/11/10
09:55:13
0.0 / 5
444
تگهای گردهمایی بزرگ استارت آپ ها و دانش بنیان ها در اینوتکس ۲۰۲۳: اینترنت , دانش بنیان , شركت , فناوری
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیست و یکم