با كمك شركتهای دانش بنیان؛

۹ پروژه ملی برای توسعه کشاورزی زیستی اجرا می شود

۹ پروژه ملی برای توسعه کشاورزی زیستی اجرا می شود

به گزارش بیست و یکم، ستاد توسعه زیست فناوری اعلام نمود ۹ پروژه ملی با کمک شرکتهای دانش بنیان و نهادهای موثر در جهت توسعه کشاورزی اجرایی می شود.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کشاورزی زیستی بعنوان راهکاری برای پاسخ به چالش های موجود در حوزه کشاورزی با سرعت بالایی درحال رشد و توسعه است.
نوعی از کشاورزی که کاهش مصرف کودهای شیمیایی و بهبود عملکرد محصول را به دنبال دارد و در این نوع از کشت، کمبود مواد غذایی خاک با استفاده از نسل سوم کودها یعنی کودهای زیستی جبران می شود. کارشناسان اعتقاد دارند که پافشاری بر استفاده سنتی از نهاده ها، عامل عقب ماندگی کشاورزی، تخریب محیط زیست و به خطر انداختن سلامت غذایی جامعه می شود. بنابراین ورود دیرهنگام به این عرصه خسارات زیادی به صنعت کشاورزی وارد می نماید.
شیوه سنتی کشاورزی در کنار پایین آوردن عملکرد این صنعت، باعث تخریب محیط زیست و وارد شدن صدمه های جدی به طبیعت می شود. استفاده بی رویه از منابع آب و خاک و کودهای شیمیایی مهم ترین عوامل در بروز این مخاطرات هستند که با کمک کشاورزی زیستی میتوان تا حدودی این مشکلات را حل کرد.
بر همین اساس هم ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای اجرای ۹ پروژه ملی با کمک شرکتهای دانش بنیان و نهادهای موثر در این عرصه پیش قدم شده است تا با کمک آنها بتواند کشاورزی زیستی و قراردادی را در کشور توسعه دهد.
اجرای «مدیریت تغذیه تلفیقی»، «پایلوت برنامه کشاورزی قراردادی برای محصولاتی مانند گندم، سیر، پیاز، گوجه فرنگی و دانه های روغنی»، «اجرای مدیریت تلفیقی آفات»، «کشت فرا سرزمینی ذرت» و «کشت فراسرزمینی غلات»، همچون این پروژه ها است.

1401/07/25
22:37:05
0.0 / 5
434
تگهای ۹ پروژه ملی برای توسعه کشاورزی زیستی اجرا می شود: دانش بنیان , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم