ماهواره جاسوسی آمریکا از کالیفرنیا به فضا پرتاب شد

ماهواره جاسوسی آمریکا از کالیفرنیا به فضا پرتاب شد

به گزارش بیست و یکم، ماهواره جاسوسی آمریکا با موشک ˮدلتا ۴ هویˮ از کالیفرنیا به فضا پرتاب شد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، موشک قوی شرکت "ائتلاف پرتاب و راه اندازی"(ULA)، یک ماهواره متعلق به "دفتر ملی شناسایی"(NRO) را از "پایگاه نیروی هوایی وندنبرگ"(VBG) در کالیفرنیا به فضا پرتاب کرد.
موشک "دلتا ۴ هوی"(Delta IV Heavy) طی مأموریت "NROL-91"، از سکوی پرتاب "کمپلکس۶"(Complex-6) در پایگاه نیروی هوایی وندنبرگ پرتاب شد. اطلاعات بسیار کمی در مورد فضاپیمایی که در مأموریت NROL-91 به پرواز درآمده است، وجود دارد. این مورد جای تعجب ندارد چونکه دفتر ملی شناسایی، ناوگان ماهواره های جاسوسی آمریکا را می سازد و راه اندازی می نماید و به طبقه بندی فعالیت ها و محموله های آنها می پردازد.
شرح مأموریت دفتر ملی شناسایی، NROL-91 را تنها با عبارات مبهم شرح داد و اظهار داشت که از مأموریت کلی امنیت ملی برای عرضه کرده های اطلاعاتی به سیاست گذاران ارشد آمریکا، جامعه اطلاعاتی و وزارت دفاع این کشور پشتیبانی می کند.
ما حتی نمی دانیم که ماهواره، کدام مدار را اشغال خواهد نمود. این اطلاعات در توضیحات دفتر ملی شناسایی یا ائتلاف پرتاب و راه اندازی عرضه نشده اند و ائتلاف پرتاب و راه اندازی به درخواست دفتر ملی شناسایی، حدود هفت دقیقه بعد از پرتاب به پخش اینترنتی خود تمام کرد.
این پرتاب، چهاردهمین پرتاب دلتا ۴ هوی بود که در سال ۲۰۰۴ شروع به کار کرد. این موشک که ارتفاع آن ۷۱ متر است، می تواند ۲۸۳۷۰ کیلوگرم محموله را به مدار پایین زمین برساند که بیشتر از توانایی هر موشک دیگری به جز "فالکون هوی"(Falcon Heavy) شرکت "اسپیس ایکس"(SpaceX) است. به قول اسپیس ایکس، فالکون هوی می تواند ۶۳۸۰۰ کیلوگرم محموله را به مدار پایین زمین برساند.
بیشتر مأموریت های دلتا ۴ هوی، محموله های دفتر ملی شناسایی را به مدار زمین می رسانند اما ناسا هم از این تقویت کننده قوی بهره برده است. وسایل نقلیه دلتا ۴ هوی، "کاوشگر خورشیدی پارکر"(Parker Solar Probe) این آژانس فضایی را در سال ۲۰۱۸ و اولین آزمایش پرواز کپسول سرنشین دار "اوریون"(Orion) آنرا در سال ۲۰۱۴ به فضا پرتاب کردند.
ائتلاف پرتاب و راه اندازی درحال کنار گذاشتن تدریجی دلتا ۴ هوی به نفع موشک جدیدی به نام "ولکان قنطورس"(Vulcan Centaur) است که می تواند کار خویش را تا آخر سال ۲۰۲۲ آغاز کند. فقط دو پرواز دلتا ۴ هوی باقی مانده اند که هر دو مأموریت دفتر ملی شناسایی هستند و از "پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال"(CCSFS) در فلوریدا پرتاب خواهند شد. اگر همه چیز مطابق برنامه پیش برود، این مأموریت ها در سالهای ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ انجام می شوند.
منبع:

1401/07/03
14:13:21
0.0 / 5
428
تگهای ماهواره جاسوسی آمریکا از کالیفرنیا به فضا پرتاب شد: آزمایش , اینترنت , شركت , فضاپیما
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم