رونمایی از عجیب ترین پهپاد تحویل بسته

رونمایی از عجیب ترین پهپاد تحویل بسته

یک پهپاد جدید عجیب و غریب با شش رانشگر غیرعادی قادر خواهد بود ۵۰ کیلوگرم بار را با سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت تا مسافت ۴۰ کیلومتری حمل کند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یک شرکت اتریشی معروف به "سیکلوتک"(Cyclotech) با شرکت تحویل ژاپنی به نام "یاماتو"(Yamato) برای توسعه مفهومی از یک پهپاد تحویل غیرعادی همکاری کرده است.
این پهپاد مفهومی که "CCY-۰۱" نام دارد، با استفاده از شش رانشگر منحصربه فرد معروف به "سیکلوروتور"(CycloRotor) پرواز می کند که به شکل استوانه هایی هستند که دو مقطع آنها با چندین تیغه به یکدیگر متصل شده است و هر کدام از این تیغه ها قابلیت تغییر زاویه دارند.
طراحان این پهپاد می گویند "CCY-۰۱" می تواند در شرایط چالش برانگیز مانند وزش شدید باد، در یک فضای محدود به شکل ایمن فرود بیاید.
رانشگرهای استوانه ای "CCY-۰۱" با سرعت بالایی به دور خود می چرخند، در حالیکه تیغه ها زاویه خویش را به منظور بلند کردن پهپاد و نگه داشتن آن در هوا و همینطور فرود آن تغییر می دهند.
این شرکت نخستین آزمایش پرواز خویش را انجام داده است. در این آزمایش، "CCY-۰۱" از چهار سیکلوروتور بهره برد که طوری چیده شده بودند که پهپاد را به جای این که شبیه به یک پهپاد سنتی به پرواز دربیاید، تقریباً شبیه به یک خودروی پرنده از زمین بلند کرد.


با این وجود، این طراحی مفهومی جدید، چینش رانشگرها را در یک پیکربندی شش تایی قرار می دهد و دو رانشگر را در زوایای ۹۰ درجه در پشت پهپاد اضافه می کند تا به آن اجازه دهد رانش افقی به طرفین را بدون کج شدن داشته باشد و همینطور به آن اجازه می دهد در شرایط وزش شدید باد، بسیار پایدارتر بماند. این پهپاد همینطور دارای دو پیشران عمودی اضافی برای ایجاد امنیت بیشتر است.
این پهپاد دارای یک غلاف باری معروف به "واحد غلاف برای حمل و نقل هوایی بسته"(PUPA) است که توسط شرکت "یاماتو" طراحی شده است. باآنکه این شرکت ژاپنی درحال توسعه چندین نسخه از غلاف حمل محموله PUPA است، اما نسخه ای که برای "CCY-۰۱" طراحی شده است، می تواند تقریباً ۳۰ کیلوگرم بار را حمل کند.
این غلاف حمل محموله طوری طراحی شده است که مستقیماً زیر "CCY-۰۱" قرار می گیرد و هنگام پرواز، پهپاد می تواند برای کاهش کشش، به جلو خم شود و از "PUPA" بعنوان ایرفویل استفاده نماید.
"سیکلوتک" می گوید به صورت کلی "CCY-۰۱" دارای ظرفیت حمل بار حدود ۵۰ کیلوگرم است و می تواند تا ۴۰ کیلومتر را با سرعت ۱۳۰ کیلومتر در ساعت پرواز کند.
البته "CCY-۰۱" فعلاً در مرحله طراحی مفهومی و نمونه اولیه است، یعنی امکان دارد هیچگاه به شکل تجاری ساخته نشود.
منبع:

1401/01/28
07:54:42
0.0 / 5
603
تگهای رونمایی از عجیب ترین پهپاد تحویل بسته: آزمایش , شركت , طراحی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیست و یکم