گردشگران فضایی از آثار هنری خود در فضا ان اف تی می سازند

گردشگران فضایی از آثار هنری خود در فضا ان اف تی می سازند

به گزارش بیست و یکم فضانوردان نخستین پرواز تماما خصوصی به ایستگاه فضایی بین المللی، مأموریت پیشگامانه خویش را با ایجاد آثار هنری دیجیتال گرامی می دارند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، ماموریت Ax-۱ که توسط شرکت "اکسیوم اسپیس" در هیوستون سازماندهی شده در روز جمعه هشتم آوریل انجام شد و مسافران آن در روز شنبه نهم آوریل به ایستگاه فضایی رسیدند. این مأموریت با کمک موشک شرکت اسپیس ایکس انجام گرفت.
مأموریت AX-۱ توسط مایکل لوپز-الگریا(Michael López-Alegría)، فضانورد سابق ناسا و کارمند فعلی اکسیوم اسپیس رهبری می شود. همراه او سه مشتری اکسیوم در فضا حضور دارند. بر اساس گزارش ها "لری کانر"(Larry Connor)، "مارک پتی"(Mark Pathy) و "ایتان استیبه"(Eytan Stibbe)، هر یک برای این سفر ۵۵ میلیون دلار پرداخت کرده اند.
اعضای این مأموریت در این اقامت هشت روزه مهارت های هنری خویش را به نمایش خواهند گذاشت. برای مثال لوپز-الگریا، قطعه ای هنری از فضا بوجود می آورد که نشان دهنده تجربه شخصی او از "اثر نمای کلی"(overview effect) است. "اثر نمای کلی" که در بین فضانوردان شایع است زمانی رخ می دهد که فرد برای نخستین بار نمای کلی سیاره زمین را از منظر فضا تماشا می کند.
"پتی" یک قطعه ی هنری دیجیتالی می سازد که نشان دهنده ی "نشان"(patch) وی در مأموریت Ax-۱ است و "استیبه" همراه با "آمیت شیمونی" هنرمند دیجیتال "پیامی الهام بخش در مورد وحدت، صلح و امید" به همراه خواهد آورد.
علاوه بر آثار هنری اعضای این مأموریت، "مایکل کاگان"(Michael Kagan)، هنرمند مشهوری که برای نقاشی ها و مجسمه هایش از تصاویر نمادین اکتشافات فضایی استفاده می نماید چندین قطعه هنری منحصربه فرد برای این مامویت ساخته که در بین آنها یک کاشف فضای سه بعدی در حقیقت افزوده هم وجود دارد.
موارد ذکر شده و موارد دیگر در بازار ان اف تی اکسیوم اسپیس در دسترس خواهند بود. کلمه اختصاری ان اف تی مخفف "توکن غیرقابل معاوضه"(Non-Fungible Token) است. در دنیای دیجیتال که هر فایلی قابل تکرار است، توکن های غیرقابل معاوضه، نوع خاصی از فایل دیجیتالی هستند که یک واحد ارزش را نشان می دهند.
بیشتر بخوانید: هر آنچه درباره "ان. اف. تی" باید بدانید
"تجپاول بهاتیا"(Tejpaul Bhatia) مدیر ارشد درآمد اکسیوم اسپیس در اطلاعیه ای اظهار داشت: خرسندیم که ان اف تی های رسمی اکسیوم اسپیس را به جامعه جهانی فضا معرفی نماییم. هدف ما به حقیقت تبدیل کردن رویای سفر به فضا برای بشریت بود و آثار هنری دیجیتالی ما نخستین گام برای مشارکت همگان در این امر است.
منبع:

1401/01/23
10:27:15
0.0 / 5
612
تگهای گردشگران فضایی از آثار هنری خود در فضا ان اف تی می سازند: دیجیتال , سیاره , شركت , موشك
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بیست و یکم