ارسال دارو و غذا با پهپاد در پی شیوع مجدد کرونا

ارسال دارو و غذا با پهپاد در پی شیوع مجدد کرونا

بیست و یکم: در پی شیوع مجدد ویروس کرونا در چین مقامات این کشور از هواپیمای بدون سرنشین/پهپاد برای ارسال دارو و غذا به برخی مناطق بهره برده اند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از چاینادیلی، بتازگی دو پهپاد حامل ۲۰ کیلوگرم برنج و سبزیجات از یک انبار در منطقه جینشان شانگهای چین به پرواز درآمدند. پنج دقیقه بعد، پهپادها در یک فضای باز در روستای بااووی در سه کیلومتری جینشان فرود آمدند. بعد از فرود، افراد حاضر در محل، قبل از توزیع مواد بین ساکنان محلی، آنها را ضد عفونی کردند. این دو پهپاد توسط "پایگاه هواپیماهای بدون سرنشین شرق چین"(East China Unmanned Aerial Vehicle) در منطقه صنعتی جینشان ارسال شده بودند.
"ژو بین"(Xue Bin) مدیر این پایگاه اظهار داشت: ما از زمان شیوع این دور جدید همه گیری ویروس کرونا، تحویل اقلامی شامل دارو و بسته های غذایی توسط پهپادها را شروع کردیم. حالا ما از آنها برای حمل و نقل مواد غذایی مانند برنج، سبزیجات و گوشت نیز استفاده می نماییم.
ارسال های اخیر عمدتاً توسط پهپادهای"SF Fangzhou X۸" که حداکثر وزن برخاست ۴۲ کیلوگرم را دارند و قادر به حمل ۱۰ کیلوگرم مواد تا مسافت ۲۰ کیلومتری هستند، انجام شده است.
ژو در ادامه اضافه کرد: پهپادها عمدتاً برای توزیع مواد در شهر استفاده می شوند، اما می توانند اقلام کمک های اولیه را نیز تحویل دهند. این روش تا حد زیادی اثربخشی توزیع اضطراری مواد را بهبود می بخشد برای اینکه در این روش تحویل، هیچ ترافیکی وجود ندارد. هفته گذشته، ظرف نیم ساعت بعد از دریافت درخواست فوری، داروی کاهش فشار خون بوسیله پهپاد به "جی رو وانگ" ناظر تولید در یک کارخانه تحویل داده شد.
جی اظهار داشت: این یک اورژانس واقعی برای من بود. به لطف تحویل بموقع توسط پهپاد، حالا داروی کافی برای یک ماه دارم.
در همان روز، حدود ۱۲۰۰ کیت تست آنتی ژن از پایگاه هواپیماهای بدون سرنشین شرق چین به یک ناحیه قرنطینه شده در عرض ۲۰ دقیقه تحویل داده شد.
علاوه بر تحویل مواد غذایی و تجهیزات فوریت های پزشکی، از هواپیماهای بدون سرنشین برای اعلام عمومی نیز استفاده شده است. از اوایل شیوع این بیماری، مقامات شهر ژوانچیائو در منطقه مینهنگ شانگهای از هواپیماهای بدون سرنشین برای اطلاع رسانی به ساکنان در مورد انجام آزمایش اسید نوکلئیک رایگان استفاده می کردند. آزمایش اسید نوکلئیک(NAT) روشی است که در آن اسید نوکلئیک خاصی را تشخیص داده می شود و بطور معمول می تواند تشخیص دهد که باکتری یا ویروس بیماری زا وارد خون، ادرار، بافت ها و … شده است یا خیر.
"پایگاه هواپیماهای بدون سرنشین شرق چین" با مساحت ۲.۷۳ کیلومتر مربع یکی از نخستین پایگاه های آزمایشی پهپاد غیرنظامی در چین است که در سال ۲۰۱۸ ساخته شد و دارای بیش از ۵۰ مدل پهپاد برای اهداف لجستیکی و ضد عفونی است. بیش از ۳۰ پهپاد و پنج اپراتور با تجربه این پایگاه در آخرین دور پیش گیری از این بیماری همه گیر که شامل تحویل دارو، ضد عفونی و گشت زنی بود، شرکت کردند.
منبع:

1401/01/22
16:29:36
0.0 / 5
575
تگهای ارسال دارو و غذا با پهپاد در پی شیوع مجدد کرونا: آزمایش , تولید , شركت , صنعت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
بیست و یکم