پیش بینی یك مطالعه جدید

ایلان ماسک اولین تریلیونر جهان تا سال ۲۰۲۴

ایلان ماسک اولین تریلیونر جهان تا سال ۲۰۲۴

به گزارش بیست و یکم یک مطالعه جدید پیشبینی کرده است ˮایلان ماسکˮ که الان با حدود ۲۰۰ میلیارد دلار دارایی خالص، ثروتمندترین فرد جهان است، به نخستین تریلیونر جهان در سال ۲۰۲۴ تبدیل خواهد شد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، بر اساس مطالعه جدید پایگاه "Tipalti Approve"، "ایلان ماسک" مدیرعامل شرکتهای پیشگام "تسلا" و "اسپیس ایکس" در راه تبدیل شدن به نخستین تریلیونر جهان تا سال ۲۰۲۴ است.
در این گزارش آمده است: ثروت "ماسک" از سال ۲۰۱۷ به صورت متوسط ​​سالانه ۱۲۹ درصد افزایش داشته است که به صورت بالقوه می تواند تنها طی دو سال آینده منجر به ورود او به باشگاه افراد تریلیون دلاری شود و تا سال ۲۰۲۴ در حالیکه او تنها ۵۲ سال سن دارد، به ثروت خالص حدود ۱.۳۸ تریلیون دلار برسد.
این در شرایطی است که شرکت فضایی خصوصی "اسپیس ایکس" با دریافت هزینه از مشتریان دولتی و تجاری برای ارسال محموله های مختلف همچون ماهواره ها، تجهیزات ایستگاه فضایی و فضانوردان و گردشگران فضایی به فضا، درآمد هنگفتی به جیب می زند.
ثروتمندترین افراد جهان
این تحقیق جدید، دارایی خالص سالانه ثروتمندترین افراد جهان را با هم مقایسه کرد و تخمین زد که افرادی که در صدر این لیست قرار دارند، با عنایت به روند رشد متوسط ​​سالانه با چه سرعتی به دارایی شخصی یک تریلیون دلاری خواهند رسید.
بر مبنای لیست میلیاردرهای بلومبرگ که یک رتبه بندی جامع از ۵۰۰ ثروتمندترین افراد جهان است، "ایلان ماسک" در ماه ژانویه با افزایش ارزش سهام "تسلا" با پشت سر گذاشتن "جف بزوس" مدیر عامل سابق شرکت "آمازون"، ثروتمندترین فرد جهان شد. دارایی خالص "ماسک" در آن زمان ۱۸۸.۵ میلیارد دلار بود که ۱.۵ میلیارد دلار بیشتر از "بزوس" بود که از ماه اکتبر ۲۰۱۸ تا آن زمان در رتبه اول جا خوش کرده بود.
با این وجود در ماه فوریه، "بزوس" در این مسابقه عجیب، با کاهش ارزش سهام و دارایی "ماسک"، عنوان ثروتمندترین فرد جهان را با دارایی شخصی ۱۸۶.۳ میلیارد دلاری، جای "ماسک" را در رتبه نخست گرفت.
دارایی خالص ۲۰۰ میلیارد دلاری
با این وجود، حالا دارایی خالص "ماسک" حدود ۲۰۰ میلیارد دلار است که تا اواسط ژانویه ۲۰۲۲ به ۲۶۳ میلیارد دلار افزوده شد.
لیست پایگاه "Tipalti Approve" همینطور میلیاردرهای دیگری مانند "گاوتام ادانی"(Gautam Adani) کارآفرین و سرمایه دار هندی و رئیس و موسس "گروه ادانی"، "بیل گیتس" بنیان گذار "مایکروسافت"، "ژانگ یمینگ"(Zhang Yiming) رئیس و بنیان گذار شرکت فناوری "بایت دنس"(ByteDance) و حتی رقیب دیرینه "ماسک" یعنی "جف بزوس" را شامل می شود.
"ماسک" از فعالیتهای پیشگامانه خود در دو شرکت "تسلا" و "اسپیس ایکس" و افزایش چشم گیر سهام این شرکت ها به ثروت بسیار زیادی دست یافته است. اغلب گفته می شود که این میلیاردر عجیب و غریب زندگی معمولی و به دور از تجملی دارد و در عوض پول های خویش را بیشتر در کسب و کارهای خود سرمایه گذاری می نماید.
ازاین رو آیا سبک زندگی عادی او نتیجه خواهد داد تا او را به نخستین تریلیونر روی کره زمین تبدیل کند یا "جف بزوس" بار دیگر او را در این رقابت شکست خواهد داد؟1401/01/07
21:54:21
0.0 / 5
449
تگهای ایلان ماسک اولین تریلیونر جهان تا سال ۲۰۲۴: شركت , فناوری , كسب و كار
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بیست و یکم