در نامه ای به انجمن ریاضی ایران اعلام شد

لغو برگزاری کنگره بین المللی ریاضیدانان در روسیه

لغو برگزاری کنگره بین المللی ریاضیدانان در روسیه

به گزارش بیست و یکم بر مبنای نامه اتحادیه بین المللی ریاضیات (IMU) به انجمن ریاضی ایران، کمیته اجرایی این اتحادیه تصمیم گرفته است کنگره بین المللی ریاضیدانان (ICM) در سال ۲۰۲۲ در روسیه برگزار نشود.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، بر اساس نامه اتحادیه بین المللی ریاضیات (IMU) به انجمن ریاضی ایران، این انجمن اعلام نموده است که کمیته اجرایی اتحادیه بین المللی ریاضیات تصمیم گرفته است کنگره بین المللی ریاضیدانان (ICM) را که پیش از این قرار بود در ژوئیه سال ۲۰۲۲ در سن پترزبورگ روسیه برگزار شود، به صورت مجازی برگزار کند.
شرکت در این رویداد برای همه، مجانی خواهد بود. مجمع عمومی ICM هم که باید به صورت حضوری برگزار شود، در روسیه برگزار نخواهد شد. اهدای جایزه فیلدز و دیگر جوایز ریاضی نیز، روز پس از مجمع عمومی صورت خواهد گرفت.
به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، پیش از این، بیشتر از ۱۰۰ عضو انجمن های ریاضی به علت جنگ روسیه و اوکراین، تاخیر در برگزاری بزرگترین رویداد ریاضی و اهدای مدال فیلدز را خواهان شده بودند. آنها باور دارند که کنگره بین المللی ریاضیدانان را نمی توان در قالب یک جنگ بالقوه برگزار کرد که خیلی از ریاضیدانان را از مشارکت محروم می کند و امکان دارد به جای متحد کردن، جامعه ریاضی را تقسیم کند.1400/12/09
20:37:28
0.0 / 5
668
تگهای لغو برگزاری کنگره بین المللی ریاضیدانان در روسیه: شركت , مجازی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم