نمایشگاه CES ۲۰۲۰

كنترل تلویزیون با مغز!

كنترل تلویزیون با مغز!

به گزارش بیست و یكم شركتˮ NextMindˮ به تازگی موفق به توسعه یك هدست شده است كه كاربران توسط آن می توانند تنها با تمركز، كانال تلویزیون و یا شخیصت بازی های ویدیویی خویش را تغییر دهند.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا، یكی از فناوری های در حال افزایش در نمایشگاه CES هدست هایی با فناوری "رابط مغز و رایانه" هستند كه طی آن هدست ها مجهز به حسگرهایی هستند كه می توانند بر فعالیتهای الكتریكی مغز كاربران نظارت داشته و آنرا اندازه گیری كنند.
واسط مغز و كامپیوتر از مجموعه ای از سنسورها و اجزای پردازش سیگنال تشكیل می شود كه فعالیت مغزی فرد را مستقیماً به یك سری سیگنال های ارتباطی یا كنترلی تبدیل می كند.
شركت فناوری فرانسوی "NextMind" یك هدست مجهز به بلوتوث ۳۹۹ دلاری توسعه داده است كه می تواند بعنوان جایگزینی برای كنترل از راه دور یا گیم پدهای ویدیویی استفاده گردد و به كاربران این امكان را می دهد تا كانال ها یا شخصیت های یك بازی واقعیت مجازی را به آسانی و با تمركز روی یك شیء روی صفحه، تغییر دهند. هدست مذكور از هشت الكترود برای نظارت بر قشر بینایی كاربر استفاده می نماید.
این شركت اعلام نموده حالا در حال همكاری با شركت های سازنده تلویزیون و بازی های ویدیویی و شركت های خودروسازی است تا این فناوری را در این سیستم ها هم تعبیه كند كه اگر این اتفاق رخ دهد بسیار جالب خواهد شد چون كه برای مثال رانندگان تنها با تمركز می توانند دمای خودرو و یا صدای موزیك را تغییر دهند.

1398/10/18
14:37:34
5.0 / 5
4415
تگهای كنترل تلویزیون با مغز!: بازی , حسگر , شركت , فناوری
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم