واکسن کووید-۱۹ برای کودکان زیر ۵ سال

واکسن کووید-۱۹ برای کودکان زیر ۵ سال

به گزارش بیست و یکم واکسن جدیدی برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری همه گیر کووید-۱۹ امکان دارد بزودی برای کودکان زیر پنج سال در دسترس قرار گیرد، اما ابتدا به چراغ سبز نهادهای نظارتی نیاز دارد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یک واکسن کووید-۱۹ مخصوص کودکان زیر پنج سال امکان دارد از اواخر همین ماه میلادی در ایالات متحده در دسترس قرار گیرد. طبق گزارش ها، احتیاج به تزریق دو دوز که برای بزرگسالان دنبال می شود، برای کودکان هم دنبال خواهد شد.
از آنجاییکه تعداد موارد مبتلا شدن به سویه جدید "امیکرون"(Omicron) در ایالات متحده بسیار فراتر از حد انتظار است، احتمالاً تمرکز به تقویت سیستم ایمنی افراد با استفاده از واکسن های یادآور می رود. شرکت "فایزر" اخیرا آزمایش های واکسنی را که به صورت خاص ضد امیکرون عمل می کند، شروع کرده است، اما در حالیکه استحصال داده های در ارتباط با آن زمان می برد، مقامات مسئول مشتاق هستند کودکان زیر پنج سال را هم در این کشور واکسینه کنند و از این شرکت خواسته اند که داده های خویش را برای تأییدیه های لازم در این مورد عرضه نماید.
شرکتهای "فایزر"(Pfizer) و "بایوان تک"(BioNTech) همینطور درحال جمع آوری داده هایی در مورد این که آیا دوز سوم محافظت بهتری نسبت به تزریق دو دوز دارد، هستند. با این وجود، انتظار می رود این داده ها در اواخر ماه مارس در دسترس قرار گیرند و مقامات نمی خواهند برای تصمیم گیری در مورد واکسیناسیون کودکان زیر پنج سال تا آن زمان صبر کنند.
حالا مقامات بهداشتی ایالات متحده به دنبال واکسیناسیون گروه سنی ۶ ماه تا پنج سال هستند و می خواهند این کار را برای این گروه سنی پیش از آخر ماه جاری تایید کنند و تصمیم گیری در مورد این که آیا دوز سوم واکسیناسیون ضد کووید-۱۹ صورت گیرد یا نه، می تواند بعداً در زمانی که داده های بیشتری در دسترس باشد، اتخاذ شود.
در دسترس بودن واکسن برای خیلی از والدینی که می خواهند از فرزندان خود محافظت کنند، خبر خوبی خواهد بود، چون که والدین آمریکایی از اینکه نمی توانند فرزندان زیر پنج سال خویش را واکسینه کنند و همینطور برای آزمایش آنتی ژن حائز شرایط نیستند، شکایت دارند.
منبع:

1400/11/14
12:56:43
0.0 / 5
691
تگهای واکسن کووید-۱۹ برای کودکان زیر ۵ سال: آزمایش , سیستم , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم