استفاده از رنگ های نانویی برای ارتقاء ایمنی ترافیكی و حمل و نقل

استفاده از رنگ های نانویی برای ارتقاء ایمنی ترافیكی و حمل و نقل

بیست و یكم: اخیرا برای ارتقاء ایمنی ترافیكی و حمل و نقل جاده های كشور از محصولات شركت های دانش بنیان استفاده شده است.به گزارش بیست و یكم به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یك شركت دانش بنیان چند سالی است كه نانورنگ های ترافیكی خودرا به بازار داخلی عرضه نموده و این رنگ ها هم اكنون در جاده ها و خیابان ها مورد استفاده قرار می گیرد.
حسین دیبائی اصل، مدیرعامل این شركت اظهار داشت: با گذشت چند سال از عرضه این نانورنگ به بازار داخل كشور، این محصول جای خودرا در بازار پیدا كرده و هم اكنون ادارات راه، شهرداری ها و شركت های خصوصی همچون مصرف كنندگان این رنگ ها هستند. استفاده از این نانورنگ ترافیكی ضدسایش سبب ارتقاء ایمنی ترافیكی و حمل و نقل جاده ای در كشور شده است.
دیبایی درباره بازارهای آتی این شركت اشاره كرد: با عنایت به عملكرد مثبت این رنگ در بازار داخلی، تصمیم به صادرات آن به كشورهای دیگر گرفتیم، بدین جهت بازاریابی هایی در كشورهای همسایه انجام شده و چند نمونه از این رنگ ها به كشورهای تركیه، افغانستان و عراق داده شده است كه هم اكنون تركیه این رنگ ها را تایید كرده و مسیر برای فروش به این كشور هموار شده است.
به گفته وی، بنظر می رسد كه بتوانیم با شروع سال جدید میلادی، برنامه ریزی برای صادرات به این كشور را آغاز نماییم. البته نمونه ای نیز به یك شركت آلمانی داده ایم كه آنها نیز نتایج مثبتی از این محصول گرفته اند و پیش بینی می نماییم كه بتوانیم قراردادی نیز در آینده نزدیك با این شركت آلمانی منعقد نماییم.
وی افزود: مهم ترین نتیجه كاربرد نانورنگ ترافیكی، ارتقای ایمنی ترافیكی و حمل و نقل است؛ چونكه بدون خط كشی و علامت گذاری افقی بر روی جاده، رانندگی عملاً كار بسیار پرخطری خواهد بود. افزایش طول عمر رنگ موجب كاهش هزینه های اجرای دوباره آن می شود كه این مساله در امر خط كشی بالاترین بخش از هزینه را به خود اختصاص می دهد.
وی اشاره كرد: رنگ های ترافیكی معمولی موجود در ایران همواره با ضعف هایی همچون كوتاهی دوره ی عمر و مقاومت پایین در مقابل سایش و خراش مواجه بوده اند. بهبود این خاصیت ها از جانب ادارات و شهرداری ها نیز همواره مورد تاكید و درخواست بوده است. ارتقای این خاصیت ها، علاوه بر كاركرد بهتر و افزایش ایمنی، با طولانی كردن دوره های رسیدگی، موجب كاهش هزینه های مالی مربوطه می شود.


منبع:

1398/10/11
12:03:05
5.0 / 5
4203
تگهای استفاده از رنگ های نانویی برای ارتقاء ایمنی ترافیكی و حمل و نقل: دانش بنیان , شركت , فناوری , كاربر
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیست و یکم