با ایمپلنت تراشه؛

پاسپورت واکسن کرونا زیر پوست دست نصب می شود!

پاسپورت واکسن کرونا زیر پوست دست نصب می شود!

بیست و یکم: یک استارت آپ سوئدی روشی جدید برای حمل پاسپورت واکسن کووید19 ارائه کرده که شامل میکروتراشه ای است که زیر پوست ایمپلنت می شود.


دریافت 13 MB به گزارش بیست و یکم به نقل از دیلی میل، هر دستگاهی با بهره گیری از قابلیت «ارتباطات حوزه نزدیک»(NFC ) قادر به خوانش این تراشه خواهد بود. از فناوری NFC برای پرداخت های بی تماس و استفاده می شود. یکی از مدیران شرکت Epicenter ویدئویی به اشتراک گذاشته که طی آن تراشه در ساعد دستش ایمپلنت شده است. او بسادگی موبایل را بالای مکان ایمپلنت تکان می دهد تا وضعیت واکسیناسیون او روی موبایل مشخص شود.
در بیانیه این شرکت آمده است: ایمپلنت ها فناوری پرکاربردی هستند که می توان از آن برای مقاصد مختلف استفاده نمود. اکنون استفاده از آن برای همراه داشتن پاسپورت واکسیناسیون کووید ۱۹ راهی راحت به نظر می آید. هم اکنون خیلی از رستوران ها، موزه ها، سالن های تئاتر و غیره در سراسر آمریکا برای ورود از افراد می خواهند وضعیت واکسیناسیون خودرا نشان دهند. این شرکت سوئدی نیز می خواهد ارائه چنین اطلاعاتی را تا حد ممکن ساده کند. با این روش نیازی به ذخیره داده های واکسن در موبایل نیست و در صورتیکه شارژ موبایل زود تمام شود، فرد به پاسپورت واکسن خود دسترسی خواهد داشت. میکروتراشه مذکور بطور مستقیم زیر پوست ساعد یا بین انگشت بازو و شست قرار می گیرد. پروسه مذکور کاملاً برگشت پذیر است و نیازی به اپلیکیشن موبایل مخصوص ندارد. همین طور گجت مذکور با یک تزریق ساده و به وسیله سرنگ در دست کاربر نصب می شود. البته پاسپورت میکرو تراشه ای هنوز برای عرضه به بازار آماده نیست.


منبع:

1400/10/01
11:49:40
0.0 / 5
862
تگهای پاسپورت واکسن کرونا زیر پوست دست نصب می شود!: اپل , اپلیكیشن , دستگاه , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بیست و یکم