رئیس سازمان فضایی در گزارش بیست و یكم:

نتیجه سازگاری ماهواره ظفر با پرتابگر بزودی اعلام می شود

نتیجه سازگاری ماهواره ظفر با پرتابگر بزودی اعلام می شود

بیست و یكم: رئیس سازمان فضایی ایران درباره آخرین وضعیت پرتاپ ماهواره ظفر به فضا كه طراحی و ساخت آن به دانشگاه علم و صنعت واگذار شده است، توضیحاتی ارائه داد.مرتضی براری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت ماهواره ظفر اظهار داشت: خوشبختانه تمام تست های ماهواره ظفر به صورت كامل انجام شده است.
رئیس سازمان فضایی با اشاره به این مطلب كه در تلاش هستیم كه انشالله سازگاری هماهنگی این ماهواره با ایستگاه های زمینی و با پرتاپ گر را انجام دهیم، اشاره كرد: در چند روز آینده در همین رابطه نتیجه را اعلام خواهیم كرد.
براری همین طور درباره زمان پرتاپ این ماهواره، اظهار داشت: بعد از آن كه تست های سازگاری با ماهواره بر و ایستگاه زمینی انجام بگیرد، از مراجع قانونی مجوزهای لازم برای پرتاپ را پیگیری خواهیم كرد.
به گزارش بیست و یكم به نقل از مهر، طراحی و ساخت ماهواره ظفر از طرف سازمان فضایی به دانشگاه علم و صنعت واگذار شده كه دو برابر شدن دقت كنترل و افزایش بیشتر از ۱۵ برابری نرخ ارسال داده های تصویری از مزایای این ماهواره محسوب می شود.
وزن ماهواره ظفر ۹۰ كیلوگرم بوده كه به منظور استقرار در مدار دایره با ارتفاع ۵۰۰ كیلومتر و زاویه انحراف مداری ۵۵ درجه طراحی شده است؛ همین طور این ماهواره مجهز به دوربین های رنگی و قادر به تصویربرداری از سطح زمین است.

1398/09/28
14:59:53
5.0 / 5
4309
تگهای نتیجه سازگاری ماهواره ظفر با پرتابگر بزودی اعلام می شود: دانشگاه , صنعت , طراحی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بیست و یکم