ناسا به دنبال ماه نورد جدید برای مأموریت های آینده

ناسا به دنبال ماه نورد جدید برای مأموریت های آینده

برخی از شرکتهای بزرگ تجاری از همکاری با یکدیگر برای طراحی و ساخت یک ماه نورد جدید اطلاع داده اند که برای حمل و نقل و جابجایی فضانوردان قابل استفاده باشد.به گزارش بیست و یکم به نقل از نیواطلس، مقرر است این ماه نورد در سطح کره ماه و برای تکمیل طرح سکونت بلند مدت در تنها قمر زمین معروف به آرتمیس مورد استفاده قرار بگیرد. این طرح از جانب ناسا در دست بررسی و اجرا است.
سابقه استفاده از ماه نورد در کره ماه به مأموریت آپولو ۱۱ در سال ۱۹۷۲ بازمی گردد. ماه نورد برقی مورد اشاره که ۲۶۰ کیلوگرم وزن داشت، با سرعت ۱۸ کیلومتر در ساعت حرکت کرده و می توانست تا فاصله ۷.۶ کیلومتری محل فرود فضاپیمای ناسا جابجا شود.
انتظار می رود ماه نورد جدید عمر مفید بسیار بیشتری داشته باشد و بتواند سرمای شدید شب ماه را که دما تا منفی ۱۶۲ درجه سانتیگراد کاسته می شود، مدیریت کند. همچون شرکت هایی که در این طرح مشارکت می کند نورتروپ گرومن است. هنوز جزئیاتی از طراحی این ماه نورد یا مشخصات آن منتشر نشده است.
از جمله شرکتهای دیگر همکار در این طرح میتوان به Intuitive Machines، لونار اوت اسپات و غیره اشاره نمود. هر یک از این شرکت ها بر روی طراحی یکی از بخش های ماه نورد مذکور متمرکز خواهند شد. از این محصول برای نمونه برداری از سطح ماه، جمع آوری اطلاعات حرارتی و محیطی و غیره استفاده می شود. زمان تکمیل این ماه نورد هنوز مشخص نشده است.


منبع:

1400/08/28
14:08:37
0.0 / 5
717
تگهای ناسا به دنبال ماه نورد جدید برای مأموریت های آینده: شركت , طراحی , فضاپیما
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم