ناسا مکان فرود شکارچی آب را اعلام نمود

ناسا مکان فرود شکارچی آب را اعلام نمود

به گزارش بیست و یکم ناسا ساعاتی پیش در حساب کاربری خود در اینستاگرام تصویری باشکوه از ماه منتشر نمود و نوشت: امشب ماه کامل است و این زمانی مناسب می باشد تا محل فرود ماه نورد شکارچی آب خود معروف به ˮوایپرˮ(VIPER) را اعلام نماییم.


⁣به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، ماه نورد "وایپر" ما در نزدیکی لبه غربی دهانه نبیل قطب جنوب ماه فرود خواهد آمد. در آنجا وایپر به بررسی و جستجو یخ آب و سایر مواد خواهد پرداخت تا اطلاعات بیشتر جدیدی از ماه در اختیار دانشمندان قرار دهد.
"وایپر" در آنجا به دنبال یخ آب خواهد گشت. همینطور با استفاده از چهار ابزار علمی خود به جمع آوری نمونه ها و تجزیه و تحلیل خواهد پرداخت که به محققان ناسا کمک می نماید تا دریابند که آیا ماه دارای آب کافی برای انجام مأموریت های آینده است یا خیر.
ناسا در ادامه نوشت: اکتشافات وایپر به ما کمک خواهد نمود تا دریابیم چگونه می توانیم از منابع ماه برای انجام مأموریت های آینده مانند آرتمیس استفاده نماییم.
به قول ناسا، "وایپر" به اندازه یک خودروی حمل وسایل گلف است و تجهیزات مخصوصی دارد که توسط آنها می تواند آب زیر سطح ماه را شناسایی کند. هنگامی که "وایپر" وجود آب زیر ماه را تشخیص دهد، از مته مخصوص خود معروف به "تریدنت"(TRIDENT) برای حفاری و یافتن آب استفاده می نماید. تریدنت، مته ای به طول یک متر است که می تواند نمونه های مورد نیاز جهت بررسی را از دل خاک بیرون بیاورد.
گفتنی است سال ۲۰۲۰ ناسا شرکت رباتیک فضایی "استروباتیک" را در یک قرارداد ۱۹۹.۵ میلیون دلاری برای همکاری در پروژه "وایپر" بعنوان همکار خود برگزید. "جان تورنتون"(John Thornton) مدیرعامل "استروباتیک" اظهار داشت: این افتخار و مسئولیت بزرگی است که توسط ناسا برای همکاری در این پروژه ملی و مهم انتخاب شده ایم.
منبع:

1400/06/30
18:20:58
0.0 / 5
793
تگهای ناسا مکان فرود شکارچی آب را اعلام نمود: اینستاگرام , ربات , شركت , كاربر
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
بیست و یکم