با گریس، ربات انسان نمای پرستار آشنا شوید

با گریس، ربات انسان نمای پرستار آشنا شوید

شرکت ˮهانسون رباتیکˮ که به علت توسعه ربات ˮسوفیاˮ معروف است به تازگی رباتی دیگر به نام ˮگریسˮ(Grace) توسعه داده که این ربات هم مانند سوفیا قادر به انجام کارهای زیادی است.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از سی ان ان، "سوفیا"(Sophia) ربات انسان نمایی است که توسط شرکت هنگ کنگی "هانسون رباتیک" طراحی و توسعه یافته است و برای ظاهر و رفتار انسان مانندش مشهور شده است اما رباتی که این شرکت به تازگی طراحی و از آن رونمایی کرده، "گریس" نام داشته و برای بخش بهداشت و درمان ساخته شده است.
ربات گریس همانند یک دستیار برای پزشکان عمل می کند و مجهز به چند سنسور همچون یک دوربین حرارتی برای تشخیص دمای بدن و نبض بیمار است تا به پزشکان در تشخیص راحت و عرضه درمانی مناسب برای بیمار کمک نماید.
این ربات انسان نما برای بیماران هم همانند همراه عمل می کند و در مراقبت از افرادی مانند سالمندان هم بسیار ماهر است. گریس به سه زبان انگلیسی، ماندارین و کانتونی مسلط است.
ماندارین یک گروه از زبان های چینی است که در قسمت های شمالی و جنوب غربی چین صحبت می شود. کانتونی گونه رسمی و معیار زبان چینی یوئی است که از شهر گوانگ ژو (کانتون) و مناطق اطرافش در جنوب شرق چین ریشه گرفته و زبان گفتاری بیشتر از ۸۰ میلیون نفر در این مناطق است.
گریس همینطور قادر به شرکت در فعالیتهای اجتماعی است و می تواند گفتار درمانی انجام دهد. "دیوید هانسون"(David Hanson) موسس شرکت "هانسون رباتیک" اظهار داشت: ربات هایی مانند گریس بعنوان دستیاری برای پزشکان در نظر گرفته شده اند اما نمی توانند جایگزین پزشکان باشند. استفاده از هوش مصنوعی و رباتیک در توسعه این ربات سبب شده تا آن بتواند اطلاعات مهمی درباره بیمار را جمع آوری و در اختیار پزشکان قرار دهد.
شرکت هانسون رباتیک تولید انبوه ربات گریس و سوفیا را در انتهای سال جاری میلادی آغاز خواهد نمود.
منبع:

1400/06/01
09:13:44
0.0 / 5
757
تگهای با گریس، ربات انسان نمای پرستار آشنا شوید: تولید , ربات , شركت , طراحی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بیست و یکم