اطلاعات سلامتی میلیون ها آمریكایی در دستان گوگل

اطلاعات سلامتی میلیون ها آمریكایی در دستان گوگل

بیست و یكم: بنا بر گزارشات فاش شده از طرف روزنامه ˮوال استریت ژورنالˮ(The Wall Street Journal) گوگل درحال جمع آوری اطلاعات سلامتی میلیون ها آمریكایی است.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شركت "آسنشن"(Ascension) كه دومین سیستم بزرگ نظارت بر سلامتی در آمریكا است، در حال به اشتراك گذاری نتایج آزمایشگاهی، معاینات، تشخیص ها و سوابق بیماری میلیون ها آمریكایی با شركت گوگل است.
همین طور در این اطلاعات نام و تاریخ تولد كامل بیماران هم درج شده است.
این پروژه، "Nightingale" نام گرفته و یك شخص آگاه گفته كه حداقل ۱۵۰ نفر از كارمندان گوگل به اطلاعات دهها میلیون بیمار دسترسی دارند.
برمبنای گزارشات انتشار یافته، گوگل از این اطلاعات برای طراحی نرم افزار جدید مبتنی بر "هوش مصنوعی" استفاده می نماید.
بااینكه ممكنست این پروژه به صورتی تجاوز به حریم خصوصی مردم تلقی شود، اما قانون بیمه "HIPPA" معمولا به بیمارستان ها اجازه می دهد داده های خودرا با شركای تجاری به اشتراك گذارند و این در حالی اتفاق می افتد كه بیماران خبری از این رد و بدل اطلاعات ندارند.
همانند گوگل شركت های بزرگی چون "آمازون"، "اپل" و "مایكروسافت" هم تلاش می كنند كه به حوزه سلامتی و مراقبت های بهداشتی ورود پیدا كنند.
با این اوصاف به احتمال زیاد در آینده شاهد تعداد بیشتری از این موارد خواهیم بود. ولی امید است كه این شركت ها حداقل سوابق بیمار را امن نگاه دارند.
منبع:

1398/08/21
22:33:16
5.0 / 5
4324
تگهای اطلاعات سلامتی میلیون ها آمریكایی در دستان گوگل: آزمایش , اپل , شركت , طراحی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم