با انعقاد یك تفاهم نامه؛

همكاریهای علمی و فناورانه ایران و ونزوئلا توسعه پیدا می كند

همكاریهای علمی و فناورانه ایران و ونزوئلا توسعه پیدا می كند

به گزارش بیست و یكم تفاهم نامه ای بین معاونت علمی و فناوری و وزارت علوم و فناوری ونزوئلا با هدف گسترش همكاریهای فناورانه منعقد شد.به گزارش بیست و یكم به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری كشور در دیدار با وزیر علوم و فناوری ونزوئلا، اظهار داشت: ایران برای ارسال تجهیزات پزشكی، آزمایشگاهی و دارو به ونزوئلا آمادگی دارد.
وی اضافه كرد: محصولات دانش بنیان با هزینه هایی بسیار پایین تر با كیفیتی هم پای محصولات غربی ها عرضه می شود. همینطور در حوزه های بهداشت و آب هم فناوری های خوبی در ایران وجود دارد كه می توانیم در این عرصه ها هم با یكدیگر همكاریهای خوبی داشته باشیم.
ستاری، به ظرفیت های موجود كشور در حوزه نیروی انسانی اشاره و بیان كرد: با فعالیت این نیروی انسانی ایران رتبه نخست منطقه در حوزه های علمی همچون فناوری نانو، هوا و فضا و فناوری زیستی دارد. همینطور هم اكنون حدود ۵ هزار شركت دانش بنیان برای رونق اقتصاد دانش بنیان در حال فعالیت هستند كه سهم آنها در اقتصاد هر سال افزایش می یابد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به اینكه این نسل كارآفرینی كه در ایران شكل گرفته است پایه های اقتصاد را می سازند، افزود: پس با این روند اقتصاد آینده ایران از نفت رها می شود. همانطور كه حالا این سهم ۱۵ درصد كاهش داشته است و برنامه آینده دولت هم همین است تا نفت از بودجه دولت خارج و هزینه های آن تنها صرف فعالیت های عمرانی شود.


منبع:

1398/08/16
19:14:08
5.0 / 5
4008
تگهای همكاریهای علمی و فناورانه ایران و ونزوئلا توسعه پیدا می كند: آزمایش , دانش بنیان , شركت , فناوری
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیست و یکم