طراحی یك باغ-مدرسه با مسیر دوچرخه سواری بی نهایت در هند بعلاوه تصاویر

طراحی یك باغ-مدرسه با مسیر دوچرخه سواری بی نهایت در هند بعلاوه تصاویر

به گزارش بیست و یکم یک مدرسه جنگلی با یک مسیر دوچرخه سواری بی نهایت در پشت بام خود در هند ساخته خواهد شد که هدف آن این است که در مورد محیط زیست و تغییرات آب و هوا به دانش آموزان بیاموزد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شهر پونا در هند که هشتمین شهر بزرگ این کشور پهناور و پرجمعیت است، سه ساعت از بمبئی فاصله دارد و شهری پرجمعیت است که در دهه گذشته رشد قابل ملاحظه ای از لحاظ شهرنشینی داشته است. این امر باعث بدتر شدن کیفیت هوا شده است، چونکه سطح آلاینده ها در این شهر هم اکنون همواره از دستورالعمل های سازمان بهداشت جهانی(WHO) فراتر است.
حالا یک شرکت معماری جدید به نام "نودز"(Nudes) به دنبال تدبیری در این حوزه است. این شرکت در مسابقه ای برای ساخت یک مدرسه سازگار با محیط زیست در شهر برگزیده شده و دارای یک طرح اعجاب انگیز است.


این شرکت طرح خویش را که یک ساختمان با باغ عمودی است و هوای اطراف خویش را تمیز و تصفیه می کند، به این مسابقه ارسال کرد. همینطور در پشت بام این باغ-مدرسه یا مدرسه جنگلی یک پیست دوچرخه سواری به شکل بی نهایت قرار دارد تا دانش آموزان بتوانند در آن به ورزش بپردازند.
این طرح رابطه بین طبیعت و تعلیم و تربیت را در مکان های متراکم شهری بر پایه های رشد، آموختن، استفاده مجدد و بازیافت، گیاهان و همینطور بازی و تفریح به خوبی برقرار می کند.


شرکت طراح در وبسایت خود آورده است: این پروژه دارای ۲ ساختمان استوانه ای سبز(دارای پوشش گیاهی) است که بوسیله ی یک مسیر حلقه ای به شکل نماد بی نهایت در پشت بام خود کنار هم نگه داشته شده است. هر استوانه دارای مراحل ساخت مرحله ای با فعالیتهای برنامه ریزی شده است. این پروژه با هدف پویایی و فضای پر جنب و جوش برای دانش آموزان برای تعامل و یادگیری آنها ساخته خواهد شد و پوشش گیاهی آن به خوبی حفظ، رسیدگی و نگهداری می شود و دسترسی به آنها هم برای باغبانان آسان است.


گفتنی است که سطح زیرین این مدرسه هم دارای زمینهای تنیس و استخر خواهد بود و همینطور دانش آموزان مسئول پرورش بعضی از گیاهان در این مدرسه خواهند بود.


سپس باغبانان حرفه ای گیاهان کاشته شده توسط دانش آموزان را بعد از اطمینان از سلامتی کافی و زنده ماندن آنها، به طبقات بالاتر منتقل می کنند. همانطور که گفته شد هدف این مدرسه آموزش تعامل با محیط زیست و شناخت تغییرات آب و هوایی به کودکان است.1400/04/29
12:44:59
0.0 / 5
957
تگهای طراحی یك باغ-مدرسه با مسیر دوچرخه سواری بی نهایت در هند بعلاوه تصاویر: آموزش , بازی , دوچرخه , سایت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
بیست و یکم