خودرو های خودران موانع را با بررسی سایه ها می یابند

خودرو های خودران موانع را با بررسی سایه ها می یابند

به گزارش بیست و یكم یكی از مهم ترین چالش های فراروی خودرو های خودران شناسایی سریع و دقیق موانع است كه حالا این كار با استفاده از دوربین های دقیق سایه یاب راحت تر شده است.به گزارش بیست و یكم به نقل از نیواطلس، تا به امروز خودرو های خودران برای یافتن موانع از انواع فناوری های لیزری و دوربین های مختلفی استفاده می كردند، اما معمولا هر یك از این ابزار درصدی از خطا را هم دارند كه امكان دارد به برخوردهای مرگبار و خطرناك منجر شود.
مهندسان دانشگاه ام آی تی برای نخستین بار سیستمی را ابداع نموده اند كه با بررسی دقیق تغییرات سایه های اشیا و وسایل محیطی می تواند موانع را با دقت بالاتری شناسایی كرده و از برخورد با آنها جلوگیری كند. استفاده از این روش به خصوص برای شناسایی موانع مخفی شده در گوشه و كنار و هم در پشت ساختمان ها مفید می باشد.
خودروهای خودران بلافاصله پس از دریافت اطلاعات مذكور با تجزیه و تحلیل آنها جلوی هرگونه برخورد احتمالی را می گیرند. دوربین هایی كه به منظور بررسی سایه ها طراحی شده اند «شادوكم» نام دارند و از توانایی های زیادی جهت بررسی و شناسایی كم و زیاد شدن نور برخوردار می باشند. بگونه ای كه دقت آنها در این زمینه از چشم انسان هم بیشتر است.
سیستم مورد اشاره فعلا تنها در محیط های دربسته و در سرعت های پایین و با نور پایدار با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفته و برای كسب اطمینان از صحت عملكرد آن هنوز باید آزمایش های بیشتری در این زمینه صورت بگیرد.


منبع:

1398/08/09
16:43:36
5.0 / 5
4209
تگهای خودرو های خودران موانع را با بررسی سایه ها می یابند: آزمایش , ابداع , دانشگاه , طراحی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم