با افزایش لیست سیاه؛

مشاور كاخ سفید به دنبال تحریم شركت های چینی

مشاور كاخ سفید به دنبال تحریم شركت های چینی

به گزارش بیست و یكم طبق گزارشی جدید یكی از مشاوران كاخ سفید تصمیم دارد شركت های چینی كه قانون كپی رایت و حق امتیاز اختراع های ثبت شده در آمریكا را زیر پا می گذارند، تحریم كند.به گزارش بیست و یكم به نقل از انگجت، طبق گزارشی جدید پیتر ناوارو مشاور كاخ سفید آمریكا می خواهد با دریافت دستور ریاست جمهوری شركت های چینی بیشتری را در لیست سیاه وزارت بازرگانی این كشور قرار دهد.
او تصمیم دارد شركت های چینی كه به صورت مداوم قانون كپی رایت های و حق امتیاز اختراع های مختلف آمریكایی را زیر پا می گذارند، هم به لیست سیاه وزارت بازرگانی این كشور اضافه كند.
به این ترتیب شركت های چینی كه به صورت مداوم طراحی های دستگاه یا خصوصیت های نرم افزاری خاصی را در محصولات خود كپی می كنند، حتی اگر خطر امنیتی برای آمریكا به حساب نیایند، از جانب آمریكا تحریم می شوند.
البته ناوارو اعلام نموده این خبر جعلی است. اما روزنامه واشنگتن پست اشاره می كند كه چند منبع مطلع داخل كاخ سفید نسخه های از این دستور احتمالی را دیده اند. اگر چنین خبری صحت داشته باشد نگرانی های بی شماری درباره سوء استفاده از قانون از جانب آمریكا به وجود می آید.
البته هنوز معلوم نیست شركت های چینی در صورت انجام چه نوع تخلفاتی در این لیست سیاه قرار خواهند گرفت.

1398/08/06
10:46:27
5.0 / 5
4413
تگهای مشاور كاخ سفید به دنبال تحریم شركت های چینی: دستگاه , شركت , طراحی , محصولات
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم