5 تصویر خیره كننده از عكاسی نجومی دوران قرنطینه

5 تصویر خیره كننده از عكاسی نجومی دوران قرنطینه

در رقابت عکاسی حوزه نجوم که توسط ˮرصدخانه سلطنتی گرینویچˮ برگزار شده است، پنج تصویر استثنایی وجود دارند که در دوران قرنطینه به ثبت رسیده اند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از فوربس، شاید فکر کنید که بررسی ستارگان در محل زندگی شما به خاطر آلودگی نوری، غیر ممکن است. در این گزارش، پنج عکاس حوزه ستاره شناسی را به شما معرفی می نماییم که تصاویری استثنایی را از مرکز بعضی از بزرگترین شهرهای جهان ثبت کرده اند.
رقابت معروف به "Astronomy Photographer of the Year" که توسط "رصدخانه سلطنتی گرینویچ"(Royal Observatory Greenwich) و با مشارکت مجله "BBC Sky at Night" برگزار شده، سال جاری بیشتر از ۴۵۰۰ شرکت کننده را از سراسر جهان پذیرفته است.
مجموعه تصاویر عرضه شده نشان می دهند که با وجود آلودگی نوری در شهرها میتوان بعضی از فعالیتهای حوزه ستاره شناسی را در همه جای زمین انجام داد.مسیر ماه کامل برفراز شهر خفته
این تصویر که کار "رمی لبلانک مسجر"(Rémi Leblanc-Messager) از فرانسه است، طی دوره قرنطینه و منع رفت و آمد در پاریس به ثبت رسیده است.
برای نشان دادن مسیر ماه، زمان بندی دقیقی مورد نیاز بود تا تصویر آسمان تاریک بلافاصله بعد از غروب خورشید و بالا آمدن ماه از پشت ساختمان ثبت گردد.رد ستاره ها بر فراز لوجیازوی
تصویر ثبت شده توسط "دانینگ کای"(Daning Kai) از چین، رد ستاره ها را بر فراز منطقه "لوجیازوی"(Lujiazui) در شهر شانگهای چین نشان داده است. آلودگی نوری در این منطقه، بسیار سنگین است اما امکان دیدن ستارگان در یک شب صاف وجود دارد.
این تصویر که در یک شب پاییزی ثبت شده است، امکان شناسایی سه ستاره مشهور در "کمربند شکارچی"(Orion's Belt) را در مرکز تصویر فراهم می آورد.
این تصویر در اکتبر ۲۰۲۰ به ثبت رسیده است.شفق قطبی در شهر مورمانسک
این تصویر توسط "ویتالی نوویکوف"(Vitaliy Novikov) از روسیه و در ژانویه سال ۲۰۲۰ به ثبت رسیده است.
نورهای شدید شهر "مورمانسک"(Murmansk) روسیه، شکل فریبنده ای به عکس می دهند؛ بنابراین عکاس مجبور شد تا منتظر یک شعله خورشیدی درخشان بماند که به شکل گیری شفق قطبی انجامید.ماه کامل در مسکو
بالا آمدن ماه کامل در یک شهر همیشه تصویر جالبی را پدید می آورد و تصویر ثبت شده توسط "آنا کائونیس"(Anna Kaunis) از روسیه، یک نمونه از تصاویری است که میتوان هر ۲۹ روز یک مرتبه ثبت نمود. "ماه تندر"(Thunder Moon) در ژوئیه سال ۲۰۲۰ و در یک شب صاف رخ داد و کائونیس توانست آنرا از منطقه "Hodynka" در مسکو ثبت کند.طلوع خورشید از شهر جادویی
تصویر دیگری که در شانگهای به ثبت رسیده، کار "جیاجون هوا"(Jiajun Hua) از چین و تلفیقی از چهار تصویر است که طلوع خورشید را نشان می دهند. این تصویر در فوریه سال ۲۰۲۱ با فاصله ۱۶ کیلومتر از لوجیازوی ثبت شده است. این تنها زمانی است که ثبت تصویر بالا آمدن خورشید از پشت منطقه تجاری معروف به "Central Business District" امکان پذیر می شود.
منبع:

1400/04/14
10:09:56
0.0 / 5
530
تگهای 5 تصویر خیره كننده از عكاسی نجومی دوران قرنطینه: شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم