همكاری پورشه و بوئینگ برای ساخت یك خودروی پرنده

همكاری پورشه و بوئینگ برای ساخت یك خودروی پرنده

به گزارش بیست و یكم شركت های بوئینگ و پورشه قصد دارند با همكاری یكدیگر ابتدا یك طرح مفهومی و سپس یك نمونه اولیه از خودروی پرنده بسازند.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شركت بوئینگ با خودروساز لوكس پورشه همكاری می كند تا یك خودروی برقی قادر به برخاستن و فرود عمودی(VTOL) بسازند. به عبارت دیگر، آنها در حال كار بر روی یك "خودروی پرنده" هستند.
مهندسان این دو شركت برای ساخت و آزمایش یك نمونه اولیه بر مبنای یك طرح مفهومی همكاری خواهند كرد كه به احتمال زیاد یك مدل VTOL ممتاز با نام تجاری پورشه خواهد بود.
همكاری آنها به صورت كلی روی حمل و نقل شهری متمركز است و فقط بر توسعه خودروی پرنده متمركز نخواهد بود.
در اعلامیه پورشه آمده است كه آنها بعنوان بخشی از قرارداد همكاری تفاهم نامه ای امضا كرده اند كه یك تیم بین المللی ایجاد كنند. این تیم جنبه های مختلف حمل و نقل هوایی شهری را مورد بررسی قرار می دهد و همینطور پتانسیل بازار وسایل نقلیه پروازی را بررسی می كند.
"استیو نوردلاند" نایب رییس بوئینگ در اطلاعیه ای اظهار داشت: این همكاری بر تلاش های ما برای ایجاد یك اكوسیستم جدید حمل و نقل ایمن و كارآمد متكی است و فرصتی را جهت بررسی پیشرفت وسایل نقلیه پرنده شهری با یكی از برترین برندهای خودروی دنیا فراهم می آورد.
بوئینگ در مورد این مورد هم در حال رقابت سنگینی با رقیب همیشگی خود یعنی "ایرباس" است كه سال قبل آزمایش خودروی پرنده خویش را شروع كرده است.1398/07/20
19:14:34
5.0 / 5
4414
تگهای همكاری پورشه و بوئینگ برای ساخت یك خودروی پرنده: آزمایش , شركت , مهندس
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم