پهپاد بوئینگ عملیات سوخت گیری در آسمان را با موفقیت انجام داد

پهپاد بوئینگ عملیات سوخت گیری در آسمان را با موفقیت انجام داد

بیست و یکم: برای نخستین بار یک هواگرد بدون خدمه با موفقیت توانست سوخت هواگرد دیگری را در صورتیکه هر دو در آسمان درحال پرواز بودند، تامین کند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، در این آزمایش هواپیمای بدون سرنشین MQ-۲۵ T۱ بوئینگ توانست عملیات سوخت گیری هوایی را با موفقیت انجام دهد و سوخت را به هواگرد اف/ای-۱۸ سوپر هورنت نیروی دریایی ایالات متحده منتقل کند.
بعد از آنکه بوئینگ قرارداد ۸۰۵ میلیون دلاری نیروی دریایی ایالات متحده را برنده شد، MQ-۲۵ T۱ که در نیروی دریایی با نام "Stingray" شناخته می شود، در تاسیسات بوئینگ در سنت لوئیس میسوری طراحی و ساخته شد.
نمونه اولیه این هواپیمای بدون سرنشین نخستین پرواز مستقل خودرا در فرودگاه میدامریکا سنت لوئیس در سال ۲۰۱۹ انجام داد البته در آن زمان عملیات سوختگیری هوایی انجام نشد. طی عملیات اخیر خلبان جنگنده در نزدیکی و پشت هواپیمای بدون سرنشین آغاز به پرواز کرد، در آن زمان MQ-۲۵ ابزار مخروطی شکل خود برای سوخت گیری را آزاد کرد. این ابزار یک مخزن قیف مانند است که در انتهای یک شلنگ بلند قرار دارد. سپس خلبان به شکلی حرکت کرد که آن ابزار توانست با مخزن سوخت اف/ای-۱۸ سوپر هورنت جفت شود و در این هنگام سوخت از MQ-۲۵ به اف/ای-۱۸ سوپر هورنت منتقل شد.


طبق گفته بوئینگ هر دو هواپیما با سرعت و ارتفاع مناسب با عملیات درحال پرواز بودند.
آنها در نظر دارند تا از آن برای سوخت گیری هوایی هواگردهایی مانند اف/ای-۱۸ سوپر هورنت، ئی ای-۱۸جی گرولر و اف-۳۵ لایتنینگ ۲ استفاده کنند.
MQ-۲۵ T۱ حالا مقرر است به نورفولک، ویرجینیا ارسال شود تا اواخر سال جاری میلادی در آنجا آزمایشات عرشه ناو هواپیمابر را انجام دهد.
1400/03/18
22:10:50
0.0 / 5
786
تگهای پهپاد بوئینگ عملیات سوخت گیری در آسمان را با موفقیت انجام داد: آزمایش , طراحی , هواپیما
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیست و یکم