اولین تصویر از موشك چینی در حال نزدیك شدن به زمین

اولین تصویر از موشك چینی در حال نزدیك شدن به زمین

پژوهشگران ایتالیایی موفق شدند اولین تصویر را از موشک چینی در حال نزدیک شدن به زمین ثبت کنند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، ستاره شناسان ایتالیایی، اولین تصویر را از موشک چینی "لانگ مارچ ۵ بی" (Long March 5B) ثبت کردند.
پژوهشگران پروژه موسوم به "Virtual Telescope Project"، تصویری از این موشک ثبت کرده اند که آنرا بصورت یک چراغ در حال درخشیدن و در حال گذشتن از فراز تلسکوپ رباتیک "النا" (Elena) نشان میدهد.این موشک چینی که سرخط خبرهای این هفته را به خود اختصاص داده، وسیله نقلیه ای به وزن ۲۱ تن است که امکان دارد در مناطق مسکونی زمین فرود بیاید.
بگفته پژوهشگران، این موشک هنگام عبور از فراز تلسکوپ، سرعت فوق العاده ای داشته است.
"جیانلوکا مسی" (Gianluca Masi)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: هنگام عبور موشک، آسمان فوق العاده درخشان بود. این شرایط سبب می شود که تصویربرداری دشوار باشد اما تلسکوپ رباتیک ما موفق شد که از این موشک بزرگ عکس بگیرد.
وی ادامه داد: این موفقیت بزرگی است که توانایی تلسکوپ رباتیک ما را در ردیابی چنین اشیایی نشان میدهد.
آژانس های فضایی و ستاره شناسان سراسر جهان در حال ردیابی مسیر موشک چینی هستند و امیدوار هستند که بتوانند خودرا بهتر برای فرود آن روی زمین آماده کنند.
تازه ترین اطلاعات در مورد برخورد موشک چینی نشان میدهد که این موشک مقرر است در روز شنبه هشتم ماه مه وارد جو زمین شود. مقامات دولت آمریکا هشدار داده اند که امکان دارد موشک با مناطق مسکونی برخورد داشته باشد.
منبع:

1400/02/18
22:47:05
0.0 / 5
650
تگهای اولین تصویر از موشك چینی در حال نزدیك شدن به زمین: پژوهش , تلسكوپ , ربات , موشك
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیست و یکم