توربین های بادی به تهدید امنیتی انگلیس مبدل شدند

توربین های بادی به تهدید امنیتی انگلیس مبدل شدند

نصب انبوهی از توربین های بادی برای تولید برق در مرزهای آبی انگلیس موجب اختلال در عملکرد سیستم های الکترونیک کنترل و نظارت مرزی شده است.به گزارش بیست و یکم به نقل از سی جی تی ان، نصب توربین های بادی در سواحل دریاها روشی برای تامین برق پاک و کاهش استفاده از سوخت های فسیلی برای تولید الکتریسیته بمنظور جلوگیری از تشدید گرمایش زمین است. اما بنظر می رسد دولت انگلیس دراین زمینه افراط کرده و همین مورد سبب شده دفاع از مرزهای زمینی این کشور بوسیله تجهیزات فنی با مشکلاتی مواجه شود.
توربین های مرتفع بادی عملکرد دستگاه هایی که وظیفه شناسایی پرنده های ناشناس و مشکوک را در سواحل انگلیس بر عهده دارند، مختل می کنند و حرکت چرخشی پره های آنها موجب ثبت علایم و داده های گمراه کنند در رادارها می شود. همین طور این توربین ها توان رصد و کنترل مرزی رادارها را نیز کم می کنند.
نگرانی از اختلال مذکور سبب شده تا دولت انگلیس ۵ میلیون دلار بودجه برای حل این مشکل اختصاص دهد. این بودجه به شرکت هایی پرداخت خواهد شد که روش هایی برای غلبه بر این چالش پیشنهاد دهند. انتظار می رود دراین زمینه ۵ تا ۶ قرارداد تا ماه ژوئن منعقد شود.

1400/02/12
21:32:19
0.0 / 5
540
تگهای توربین های بادی به تهدید امنیتی انگلیس مبدل شدند: تولید , دستگاه , سیستم , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بیست و یکم