سامانه ای برای مانیتورینگ سیستم های صنعتی طراحی شد

سامانه ای برای مانیتورینگ سیستم های صنعتی طراحی شد

به گزارش بیست و یکم یک شرکت دانش بنیان با تولید سخت افزار و نرم افزارهای مورد نیاز برای تولید سیستم های مانیتورینگ صنعتی این دستگاه صنعتی را بومی سازی کرد.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی و فناوری، علی جمالیان رئیس هیئت مدیره یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: این شرکت در چهار گرایش برق، الکترونیک، فناوری اطلاعات و تأسیسات حرارتی و برودتی فعال است. هدف عمده شرکت به کارگیری تکنولوژی های جدید موجود در جهان برای بومی سازی محصولات مود نیاز صنایع مختلف است.
رئیس هیئت مدیره شرکت دانش بنیان اضافه کرد: یکی از محوری ترین فعالیتهای شرکت در ارتباط با حوزه مانیتورینگ صنعتی است. کاربردهای سیستم مانیتورینگ صنعتی، بسیار زیاد است و از راه آن کنترل فرایندهای صنعتی ممکن می شود.
این فعال دانش بنیان، در ادامه توضیحات در مورد مانیتورینگ صنعتی، اظهار داشت: بدون مانیتورینگ، سلامت و کارایی سیستم های صنعتی در معرض خطر قرار می گیرد و نمی توان مشخص کرد که سیستم ها در چه وضعیتی قرار دارند. مانیتورینگ امکان گزارش گیری لحظه ای برای مشاهده وضعیت سیستم های صنعتی را فراهم می آورد و کنترل از راه دور توسط کاربران مسئول، امکان پذیر می شود. یکی دیگر از کارکردهای مانیتورینگ، نمایش وضعیت تجهیزات حساس و مهم و اطمینان از عملکرد صحیح آنها است.
جمالیان ضمن اشاره به اهمیت بومی سازی همه فرایندهای صنعتی در داخل کشور، اضافه کرد: همه بخش های سخت افزاری و نرم افزاری سیستم های مونیتورینگ صنعتی در داخل این شرکت ایجاد می شود. ما با عنایت به خصوصیت های هر صنعتی، یک سیستم مطابق با آن صنعت طراحی می نماییم. قیمت محصولات ما حدود یک پنجم، قیمت نمونه مشابه خارجی است.
وی اظهار داشت: پلت فرم نرم افزاری ما، یک پلت فرم خاص است که تا کنون در بیشتر از ۱۴۰ پروژه صنعتی از آن استفاده شده است. یکی از محصولات ما در دیتا سنترها، کاربرد دارد و از آن برای توضیح انرژی استفاده می شود. عملکرد آن مانند سه راهی های برق ساده داخل منزل است و برق مصرفی را توضیح می کند.
رئیس هیئت مدیره شرکت دانش بنیان بیان نمود: پیش از این همه از یک محصول آمریکای استفاده می کردند، اما حالا خوشبختانه، محصول ایران ساخت ما جایگزین محصول آمریکایی شده است.

1400/02/01
21:47:30
0.0 / 5
603
تگهای سامانه ای برای مانیتورینگ سیستم های صنعتی طراحی شد: تكنولوژی , تولید , دانش بنیان , دستگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم