برای مبتلایان به دیابت ۱ و ۲ ؛

تولید انسولینی كه تنها هفته ای یك مرتبه باید تزریق شود

تولید انسولینی كه تنها هفته ای یك مرتبه باید تزریق شود

بیست و یکم: میلیون ها انسان مبتلا به دیابت باید هر روز به خود انسولین تزریق کنند که سبب آزار آنهاست. اما نوع جدیدی از این دارو ابداع شده که فقط باید هفته ای یک دفعه تزریق شود.به گزارش بیست و یکم به نقل از نیواطلس، هم اکنون دومین مرحله از آزمایش بالینی این نوع انسولین در حال انجام می باشد که نشان داده است این دارو به احتمال زیاد از تأثیرگذاری و ایمنی لازم برخوردار می باشد.
اصلی ترین دارویی که در این ترکیب انسولین به کار گرفته شده، آی کدک نام دارد که نیمه عمر آن به ۱۹۶ ساعت می رسد که کمی بیشتر از هشت روز است و ازاین رو پس از هر بار تزریق به مدت یک هفته کارایی خواهد داشت.
این دارو که توسط شرکت نوو نوردیسک ساخته شده با اصلاح مولکول های انسولین از شکسته شدن آن توسط برخی آنزیم ها جلوگیری می کند و آزاد سازی انسولین را به صورت ثابت تضمین می نماید.
آزمایش این داروی انسولین جدید در آمریکا از شهریور ماه سال ۲۰۲۰ شروع شده و بررسی های اولیه نشان داده است داروی مذکور در صورت یک مرتبه تزریق در هفته به همان اندازه تزریق روزانه انسولین عادی در جهت مدیریت سطح قند خون مؤثر است. با این وجود برای کسب اطمینان از تأثیرگذاری این داروی جدید هنوز باید بررسی های بیشتری صورت بگیرد. این دارو جهت استفاده مبتلایان به دیابت نوع اول یا دوم تولید خواهد شد.


منبع:

1400/01/31
19:27:30
0.0 / 5
525
تگهای تولید انسولینی كه تنها هفته ای یك مرتبه باید تزریق شود: آزمایش , ابداع , تولید , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بیست و یکم