پس از گذراندن ۶ ماه در فضا؛

۳ فضانورد در قزاقستان فرود آمدند

۳ فضانورد در قزاقستان فرود آمدند

به گزارش بیست و یکم روز گذشته سه فضانورد بعد از گذراندن ۶ ماه در ایستگاه فضایی بین المللی طی سفری ۳ ساعت و نیمی به زمین بازگشتند و در قزاقستان فرود آمدند.


به گزارش خبر گزاری مهر به نقل از بیزینس اینسایدر روز گذشته دو فضانورد روسی و یک فضانورد ناسا بعد از ۶ ماه اقامت در ایستگاه فضایی بین المللی به زمین بازگشتند.
بازگشت سرگئی روشیکوف، سرگئی کود -سویرچکوف و کیت روبینز به زمین حکایت از آخر مأموریت فضایی Expedition۶۴ در ایستگاه فضایی بین المللی دارد. کپسول حامل فضانوردان در کمتر از ۳ ساعت و نیم به زمین رسید و در قزاقستان فرود آمد. ناسا تصاویری از این فرود موفقیت آمیز را هم ثبت کرده است.
به محض فرود آمدن فضانوردان گروه های جستجو ونجات عازم محل شدند تا به خروج آنها از کپسول کمک کنند. بعد از آن خدمه تحت مراقبت های پزشکی قرار گرفتند. حالا مقرر است روبینز به آمریکا بازگردد و دو فضانورد هم به شهرهای خود بر می گردند.
این اولین مأموریت سویرچکوف به فضا و دومین مأموریت روبینز و روشیکوف به حساب می آید. روبینز که میکروبیولوژیست است طی مأموریت Expedition۶۴ روی توالی دی ان ای در فضا تمرکز کرده بود. همینطور وی دو پیاده روی فضایی انجام داد در مدار زمین تربچه کاشت و از تندباد «زتا» در آمریکا هم عکاسی کرد. دو فضانورد روس هم طی این مأموریت صدها آزمایش علمی در ایستگاه فضایی بین المللی انجام دادند. این خدمه روز ۱۴ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی همراه یک کپسول سایوز MS۱۷ به فضا سفر کرده بودند.

1400/01/29
15:01:08
0.0 / 5
483
تگهای ۳ فضانورد در قزاقستان فرود آمدند: آزمایش
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیست و یکم