محققان دانشگاه توكیو ابداع كردند؛

روش جدید درمان آلزایمر با نور و اكسیژن

روش جدید درمان آلزایمر با نور و اكسیژن

بیست و یکم: پژوهشگران دانشگاه توکیو از ابداع روش جدیدی برای درمان آلزایمر آگاهی داده اند که مبتنی بر استفاده از نور و اکسیژن بمنظور نابودی پلاک های مغزی است.به گزارش بیست و یکم به نقل از نیواطلس، برای اجرای روش مورد اشاره اتم های حاوی اکسیژن به درون شبکه عصبی مغز تزریق و سپس با بهره گیری از نور مادون قرمز فعال می شوند. اکسیژن مورد اشاره سبب تخریب پلاک های مغزی و از میان رفتن آلزایمر می شود.
شکل گیری پلاک های مغزی ناشی از تجمع غیر طبیعی پروتئین آمیلوئید است و خیلی از پژوهشگران آنرا علت اصلی شکل گیری بیماری آلزایمر می دانند. برای از بین بردن پلاک های مورد اشاره از روش های مختلفی استفاده شده که هیچیک کارایی کامل نداشته اند.
اما اتم های حاوی اکسیژن می توانند پیوندهای شیمیایی که مولکول های پلاک های عامل آلزایمر را شکل می دهد، سست و نابود کنند. در حقیقت اکسیژن بعنوان یک کاتالیزور برای هدف قرار دادن ساختار به هم پیوسته آمیلوئید و برچیدن پلاک ها طراحی شده است.
این روش بر روی موش های مبتلا به آلزایمر امتحان شده و بعد از تاباندن نور مادون قرمز بر روی مغز به مدت نیم ساعت در روز به مدت یک هفته، پروتئین آمیلوئید به میزان قابل توجهی کم شد. انتظار می رود این روش درمانی بر روی انسان ها نیز مؤثر باشد.


منبع:

1400/01/25
21:39:30
0.0 / 5
644
تگهای روش جدید درمان آلزایمر با نور و اكسیژن: ابداع , پژوهش , دانشگاه , طراحی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم