نصب سنسور برای شناسایی ویروس كرونا روی موبایل

نصب سنسور برای شناسایی ویروس كرونا روی موبایل

به گزارش بیست و یکم شرکت جنرال موتورز با دریافت بودجه ای از دولت آمریکا درصدد تولد حسگرهایی است که بر روی انواع گوشیها قابل نصب بوده و قادر به شناسایی ویروس کرونا هستند.به گزارش بیست و یکم به نقل از موبایل هلث نیوز، این حسگرها بگونه ای طراحی شده اند که می توانند ذرات ویروس کرونا که بر روی گوشی نشسته اند را شناسایی کنند.
حسگرهای مورد اشاره که در ابعاد نانو ساخته می شوند، علاوه بر گوشیهای هوشمند بر روی تبلت ها، ساعتهای هوشمند، صفحه کلیدهای کامپیوتر ها و برخی وسایل الکترونیک دیگر هم قابل نصب هستند. ابزار تحلیلی پیشرفته نصب شده بر روی این حسگرها با سرعت بالایی ویروس کرونا را شناسایی می کند.
اگر چه بررسی های جدید نشان داده است امکان ابتلاء به ویروس کرونا از راه لمس سطوح آلوده کم است، اما اجزای مختلف این ویروس ساعت ها و حتی روزها بر روی سطوح مختلف باقی می مانند و شناسایی و ضدعفونی کردن سطوح آلوده اهمیت زیادی دارد.
پیش از این برخی شرکتهای سازنده ساعتهای هوشمند، قابلیت هایی را به تولیدات خود اضافه کرده بودند تا با بررسی آنی علایم حیاتی بدن مانند ضربان قلب، دمای بدن و غیره ابتلای افراد به کرونا مشخص شود.


منبع:

1400/01/22
13:16:45
0.0 / 5
825
تگهای نصب سنسور برای شناسایی ویروس كرونا روی موبایل: تولید , حسگر , شركت , طراحی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم