تولید قطعات تعمیری بدنه جت های جنگنده با چاپگر سه بعدی

تولید قطعات تعمیری بدنه جت های جنگنده با چاپگر سه بعدی

یک شرکت سوئدی از جایگزینی قطعات معیوب و تعمیری بدنه جت جنگنده گریپن با استفاده از قطعات ساخته شده با چاپگر سه بعدی برای نخستین بار اطلاع داده است.به گزارش بیست و یکم به نقل از نیواطلس، پرواز آزمایشی جنگنده تعمیر شده با استفاده از این قطعات با موفقیت بر فراز کارخانه شرکت ساب در سوئد در تاریخ ۱۹ مارس سال ۲۰۲۱ انجام شد.
انتظار می رود این موفقیت باعث تولید منظم قطعات تعمیری ابزار مختلف جنگی و نظامی با استفاده از چاپگر سه بعدی در سالهای آینده شود. با عنایت به لزوم استقامت وسایل و ابزار جنگی و دوام و پایداری قطعات ساخته شده با چاپگرهای سه بعدی، استفاده از این چاپگرها بدین منظور همیشه با ابهام مواجه بوده است. اما گفته می شود در آینده حتی برای تعمیر کشتی های جنگی و رفع نیازهای لجستیکی آنها هم از قطعات تهیه شده با استفاده از چاپگرهای سه بعدی استفاده خواهد شد.
این تحول تعمیر سریع جنگنده های صدمه دیده در نبردهای هوایی را با هزینه کمتر و سرعت بیشتر ممکن می کند تا تعداد بیشتری از هواپیماهای جنگی همیشه آماده پرواز و شرکت در عملیات رزمی باشند.
ساب از سال ۲۰۱۸ در تلاش جهت استفاده از چاپگرهای سه بعدی برای تعمیر سریع بدنه بیرونی صدمه دیده هواپیماهای جنگی بوده و تکمیل این طرح با اسکن سه بعدی بدنه جنگنده های تولیدی آن ممکن شده است. برای تهیه قطعات تعمیری با چاپگر سه بعدی از نوعی پلیمر بسیار مستحکم ارزانقیمت و مقاوم در مقابل اشعه ماورا بنفش و مواد مختلف شیمیایی استفاده شده است.


منبع:

1400/01/18
11:49:02
0.0 / 5
749
تگهای تولید قطعات تعمیری بدنه جت های جنگنده با چاپگر سه بعدی: آزمایش , تولید , شركت , هواپیما
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم